Mistrzostwa Świata w Katarze 2015: dzień 15 w TVP i TSG FM

Przed nami już tylko tylko trzy dni rywalizacji na MŚ w Katarze. Piątkowe popołudnie będzie jednym z najważniejszych na tym turnieju. Transmisje meczów półfinałowych w TVP 2 (mecz Polski), TVP Sport, sport.tvp.pl i TakSięGra FM! POLSKA – KATAR Reprezentacja Polski […]

Przed nami już tylko tylko trzy dni rywalizacji na MŚ w Katarze. Piątkowe popołudnie będzie jednym z najważniejszych na tym turnieju. Transmisje meczów półfinałowych w TVP 2 (mecz Polski), TVP Sport, sport.tvp.pl i TakSięGra FM!

POLSKA – KATAR
Reprezentacja Polski jak zwykle przyprawiła nas o zawał serca. Mecz z Chorwacją znów przypominał horror w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Zaczęła się od trzęsienia ziemi, czyli prowadzenia, które z każdą minutą spadało, aż przyszła prawdziwa eksplozja i wybuch radości spowodowanej każdą kolejną bramką (np. tak piękną jak ta Przemysława Krajewskiego) i znakomitą paradą Sławomira Szmala. Ten mecz niewątpliwie przejdzie do historii polskiego handballu. Zwycięstwo 24:22 i późniejsza szalona radość naszych zawodników była odwzajemniona w każdym z ponad 4 milionów domów, gdzie jego mieszkańcy, całe rodziny obserwowały ten mecz. Teraz czas na Katar, drużynę stworzoną z katarskich petrodolarów specjalnie na ten turniej. Tworzą ją gwiazdy piłki ręcznej z całego świata (wszyscy oczywiście mają katarski paszport). Przez turniej idą jak burza, przegrali tylko raz w grupie z Hiszpanią. Jak oceniać szansę? Duże czy małe? Cóż, przyjdzie tylko napisać: „Do Boju Polsko!”.

FRANCJA – HISZPANIA
W drugim półfinale katarskich Mistrzostw Świata Francja zmierzy się z Hiszpanią. Faworytami tego pojedynku będą bezsprzecznie „Trójkolorowi”. To oni bowiem od pierwszego meczu w Katarze prezentują się znakomicie i trudno wyobrazić sobie, że jest tu ktoś w stanie ich powstrzymać. Hiszpanie oczywiście także grają świetnie, co udowodnili choćby ostatnim spotkaniem z Danią. Nie jest to jednak ta forma, którą mieli 2 lata temu, zdobywając mistrzostwo globu. Stawiamy zatem na Francuzów, licząc jednocześnie na dobre widowisko.

PIĄTEK – 30 STYCZNIA 2015 

16:20 Mistrzostwa Świata – 1/2 finału: POLSKA – KATAR na żywo
TVP 2 HD TVP Sport HDsport.tvp.plTSG FM
Komentarz w TVP: Piotr Dębowski, Jacek Laskowski (z Lusajl)

18:50 
Mistrzostwa Świata – 1/2 finału: FRANCJA – HISZPANIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

Komentarz: Maciej Iwański (z Lusajl)

Przygotowali: Mateusz Orłowski, Dawid Brilowski i Radosław Kepys

About REDAKCJA