Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Eurosporcie i TVP Sport

Berliński welodrom będzie w tym tygodniu areną mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Zmagania śledzić będzie można na żywo w Eurosporcie i TVP Sport. Mistrzostwa świata są ostatnią imprezą, podczas której można będzie zdobywać punkty do rankingu olimpijskiego. Z punktu widzenia […]

Berliński welodrom będzie w tym tygodniu areną mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Zmagania śledzić będzie można na żywo w Eurosporcie i TVP Sport.

Mistrzostwa świata są ostatnią imprezą, podczas której można będzie zdobywać punkty do rankingu olimpijskiego. Z punktu widzenia polskiej reprezentacji najważniejsza będzie rywalizacja drużyn sprinterskich. O ile w Pucharach Świata obie nasze ekipy zajmowały wysokie pozycje, o tyle w mistrzostwach świata stawka będzie mocniejsza. Według wyliczeń kibiców z eksperckiego forum „Tylko Igrzyska” celem Urszuli Łoś i Marleny Karwackiej jest wyprzedzenie Litwinek lub Nowozelandek (ewentualnie zajęcie miejsca nieznacznie niższego od ekipy z kraju kiwi). Panowie muszą uplasować się wyżej niż Japończycy albo Rosjanie (ewentualnie tuż za nimi, jeśli Sborna nie znajdzie się w finale).

Z perspektywy nadziei na nadchodzące igrzyska w Tokio obserwować będziemy także występy indywidualne naszych sprinterów, przede wszystkim Mateusza Rudyka, a także rywalizację w madisonie i omnium, zarówno męskim, jak i żeńskim. W drużynowym wyścigu na dochodzenie nie mamy już szans na kwalifikację olimpijską, jednak w kontekście kolejnych lat liczymy na wzrost formy naszych pań. Z zainteresowaniem możemy też śledzić rywalizację w konkurencjach nieolimpijskich, zwłaszcza męskim wyścigu punktowym, w którym wystartuje Filip Prokopyszyn.

Na żywo całość zmagań pokaże Eurosport, głównie w kanale Eurosport 2 i platformie Eurosport Player. W ramówce TVP Sport miejsce znalazło się głównie dla premierowych transmisji z odtworzenia, jednak transmisje na żywo będą dostępne na stronie sport.tvp.pl.

ŚRODA – 26 LUTEGO 2020

18:30 Mistrzostwa Świata, Berlin, Niemcy: DZIEŃ 1 na żywo
*(do 20:05 w TVP Sport HD,  od 21:05)
Eurosport PlayerIplasport.tvp.pl
Komentarz w TVP Sport: Sławomir Kwiatkowski – Grzegorz Drejgier

CZWARTEK – 27 LUTEGO 2020

18:30 Mistrzostwa Świata, Berlin, Niemcy: DZIEŃ 2 na żywo
Eurosport PlayerIplasport.tvp.pl

PIĄTEK – 28 LUTEGO 2020

18:30 Mistrzostwa Świata, Berlin, Niemcy: DZIEŃ 3 na żywo
*(o 23:25  w TVP Sport HD)
Eurosport PlayerIplasport.tvp.pl

SOBOTA – 29 LUTEGO 2020

16:40 Mistrzostwa Świata, Berlin, Niemcy: DZIEŃ 4 na żywo
*(o 00:10  w TVP Sport HD)
Eurosport PlayerIplasport.tvp.pl

NIEDZIELA – 1 MARCA 2020

10:50 Mistrzostwa Świata, Berlin, Niemcy: DZIEŃ 5 – SESJA PORANNA na żywo
Eurosport Player

13:50 Mistrzostwa Świata, Berlin, Niemcy: DZIEŃ 5 – SESJA POPOŁUDNIOWA na żywo
*(o 18:25 w sport.tvp.pl, o 23:25  w TVP Sport HD, o 1:30 w Eurosport 1)
Eurosport Playersport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski