Mistrzostwa świata w saneczkarstwie w Eurosporcie

Dla saneczkarzy jest to najważniejsze wydarzenie w sezonie. Na torze olimpijskim w Igls odbędą się mistrzostwa świata. Wśród Polaków największe szanse na dobry wynik ma dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polacy mają szanse nawet na miejsce w czołowej dziesiątce. Faworytami rywalizacji […]

Dla saneczkarzy jest to najważniejsze wydarzenie w sezonie. Na torze olimpijskim w Igls odbędą się mistrzostwa świata.

Wśród Polaków największe szanse na dobry wynik ma dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polacy mają szanse nawet na miejsce w czołowej dziesiątce. Faworytami rywalizacji dwójek są Toni Eggert/Sascha Benecken i Tobias Wendl/Tobias Arlt. W zawodach kobiet największe szanse na medal mają Natalie Geisenberger, Tatjana Huefner i Tatiana Iwanowa. Nasz kraj reprezentować będą Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn.

W rywalizacji mężczyzn należy zwrócić uwagę na Rosjan Romana Rjepiłowa i Semena Pawliczenkę. W słabszej formie są Niemcy, co jednak nie wyklucza z walki o medal Felixa Locha. My liczymy na dobry start Macieja Kurowskiego i Mateusza Sochowicza.

Na początek mistrzostw odbędą się sprinty. W tej konkurencji faworytami są saneczkarze, którzy później będą odgrywać główne role w zawodach głównych. Na koniec rywalizacji odbędą się sztafety. Szanse na odebranie Niemcom tytułu mistrza świata mają Rosjanie. Polacy powalczą o miejsce w czołowej ósemce.

pasek2

PIĄTEK – 27 STYCZNIA 2017

13:30 Mistrzostwa Świata, Igls, Austria: SPRINT KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

15:30
Mistrzostwa Świata, Igls, Austria: SPRINT MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 28 STYCZNIA 2017

14:00 Mistrzostwa Świata, Igls, Austria: 2. PRZEJAZD KOBIET premiera.200
Eurosport 1 HDEurosport Player

14:45
Mistrzostwa Świata, Igls, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 29 STYCZNIA 2017

14:15 Mistrzostwa Świata, Igls, Austria: 2. PRZEJAZD MĘŻCZYZN premiera.200
Eurosport 1 HDEurosport Player
pasek2

About Kamil Karczmarek