Mistrzostwa Świata w short tracku na antenie TVP Sport

W najbliższy weekend w Seulu rozegrana zostanie najważniejsza impreza sezonu, czyli Mistrzostwa Świata. Transmisja z zawodów na antenie TVP Sport. W sobotę zawodnicy rywalizować będą na dystansie 500 i 1500 metrów, a następnego dnia zawodów łyżwiarze o medale powalczą na 1000 […]

W najbliższy weekend w Seulu rozegrana zostanie najważniejsza impreza sezonu, czyli Mistrzostwa Świata. Transmisja z zawodów na antenie TVP Sport.

W sobotę zawodnicy rywalizować będą na dystansie 500 i 1500 metrów, a następnego dnia zawodów łyżwiarze o medale powalczą na 1000 i 3000 metrów, a także w sztafetach. Niestety, ale mistrzostwa będą odbywały się w cieniu informacji o dopingu Semiona Elistratowa,  złotego medalisty igrzysk olimpijskich w Soczi oraz mistrzostw świata rozgrywanych w 2015 roku w Moskwie.

Za główną faworytkę na 500 uważa się Elise Christie, oraz reprezentantkę Chin Fan Kexin. Brytyjka w tym sezonie jest w fenomenalnej formie, i postara się ją potwierdzić w stolicy Korei Południowej. Koreanki Choi Min-jeong i Shim Suk-Hee, które zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji Pucharu Świata w rywalizacji na 1500 metrów, i w tym roku nie są bez szans na obronę swoich miejsc. Na ubiegłorocznych mistrzostwach wywalczyły one odpowiednio brązowy i srebrny medal. Dystans 1000 metrów należy do reprezentantów gospodarzy. Przed rokiem wśród kobiet najlepsza była Choi Min-jeong. Podczas ubiegłego czempionatu inna z faworytek tych mistrzostw Koreanka Choi Min-jeong wywalczyła aż cztery złote medale – na 1000 i 3000 m, w wieloboju i sztafecie. Natomiast na 1500 m zajęła trzecie miejsce. Jedyną konkurencją w której nie stała na podium był sprint na 500 m.

W ubiegłym roku w Moskwie na dystansie 5oo metrów złote medale wywalczyli Chińczycy. W rywalizacji mężczyzn wygrał Wu Dajing. Bieg na dystansie dwukrotnie dłuższym został w ostatnim czasie zdominowany przez reprezentantów Państwa Środka. Ostatnie zawody poprzedzające mistrzostwa w Szanghaju wygrał Tianyu Han. O medal na 1500 metrów powalczy ubiegłoroczny zwycięzca Park Se-yeong, a  na najdłuższym dystansie o medal postara się mistrz europy Vincent Jeanne. Tytułów mistrzowskich sprzed roku w sztafetach bronić będą reprezentacje Korei Południowej (kobiety) i Chin (mężczyźni). Mają oni duże szanse na powtórzenie tego wyniku.

pasek2

SOBOTA – 12 MARCA 2016

06:00 Mistrzostwa Świata, Seul, Korea Południowa: BIEGI PÓŁFINAŁOWE I FINAŁOWE NA 1500 METRÓW na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki – Aida Bela

07:30 Mistrzostwa Świata, Seul, Korea Południowa: BIEGI PÓŁFINAŁOWE I FINAŁOWE NA 500 METRÓW na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki – Aida Bela

09:10 Mistrzostwa Świata, Seul, Korea Południowa: PÓŁFINAŁY BIEGÓW SZTAFETOWYCH na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki – Aida Bela

NIEDZIELA – 13 MARCA 2016

06:00 Mistrzostwa Świata, Seul, Korea Południowa: BIEGI PÓŁFINAŁOWE I FINAŁOWE NA 1000 METRÓW na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki – Aida Bela

07:50 Mistrzostwa Świata, Seul, Korea Południowa: BIEGI PÓŁFINAŁOWE I FINAŁOWE NA 3000 METRÓW na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki – Aida Bela

08:30 Mistrzostwa Świata, Seul, Korea Południowa: FINAŁY BIEGÓW SZTAFETOWYCH na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
Komentarz: Bogusław Solecki – Aida Bela
pasek2

About Bartłomiej Rój