Mityng Villa de Madrid w TVP Sport

Stolica Hiszpanii będzie kolejnym przystankiem w cyklu World Athletics Indoor Tour. Mityng w hali Gallur transmitować będzie TVP Sport. Na listach startowych widnieją tylko dwa nazwiska Polaków. Na 60 m przez płotki pobiegnie Dominik Kopeć, zaś na 1500 m zobaczymy […]

Stolica Hiszpanii będzie kolejnym przystankiem w cyklu World Athletics Indoor Tour. Mityng w hali Gallur transmitować będzie TVP Sport.

Na listach startowych widnieją tylko dwa nazwiska Polaków. Na 60 m przez płotki pobiegnie Dominik Kopeć, zaś na 1500 m zobaczymy Marcina Lewandowskiego. Nasz średniodystansowiec będzie jedną z największych gwiazd mityngu – ciekawie zapowiada się jego rywalizacja z Selemonem Baregą czy Jakubem Holušą. U pań najciekawiej zapowiada się rywalizacja na dwukrotnie dłuższym dystansie z udziałem Meraf Bahty czy Lemlem Hailu, która świetnie spisała się podczas Copernicus Cup.

Bez Polaków rozegrane zostaną m.in. biegi na 400 m, w którym wystartują Pavel Maslák czy Dylan Borlée, a także na koronnym dystansie wśród naszych panów w ostatnich latach 800 m, na którym pobiegnie m.in. Amel Tuka. W konkurencjach technicznych zobaczymy m.in. tyczkarki Alyshę Newman i Tinę Šutej czy skoczka w dal, Juana Miguela Echevarrię.

ŚRODA – 24 LUTEGO 2021

17:10 World Athletics Indoor Tour – Villa de Madrid, Madryt, Hiszpania: MITYNG

Komentarz w TVP Sport: Przemysław Babiarz – Sebastian Chmara
Komentarz w Radio Gol 2: Mateusz Kirpsza

About Wojciech Nowakowski