Najciekawiej w Radomiu. 12. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

Aż cztery spotkania 12. kolejki PlusLigi zaprezentuje nam Polsat Sport. Najciekawiej będzie w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni podejmą Jastrzębski Węgiel.  Cerrad Czarni Radom nie są już tak silną drużyną jak w poprzednim sezonie. Po odejściu trenera Raula Lozano zespół ten […]

Aż cztery spotkania 12. kolejki PlusLigi zaprezentuje nam Polsat Sport. Najciekawiej będzie w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni podejmą Jastrzębski Węgiel. 

Cerrad Czarni Radom nie są już tak silną drużyną jak w poprzednim sezonie. Po odejściu trenera Raula Lozano zespół ten popadł w przeciętność, ale wciąż ma potencjał, który powoduje, że w pojedynczym meczu jest w stanie powalczyć z każdym. Udowodnił to już w 10. serii gier, kiedy to dość niespodziewanie ograł w Lubinie tamtejszy Cuprum. Można zresztą zaryzykować stwierdzenie, że forma Radomian idzie w górę, bowiem jeszcze wcześniej ograli Lotos Trefl Sopot. Jastrzębski Węgiel to zaś jedna z największych sensacji ligi, która na własnym obiekcie pokonała już niemal całą śmietankę ligi. Jeśli jednak podopieczni trenera Marka Lebiediewa chcą skutecznie rywalizować na koniec sezonu z Asseco Resovią czy PGE Skrą Bełchatów, muszą wygrywać mecze z zespołami z środka tabeli, które mają potencjał na dobrą siatkówkę. Do tych ekip niewątpliwie zalicza się Cerrad Czarni Radom. Ewentualne zwycięstwo nad tą drużyną już ostatecznie pokazałoby, że Jastrzębian nie można w tym sezonie lekceważyć.

Ciekawie powinno być też w sobotę w Bełchatowie. Podopieczni trenera Phillipe Blaina zmierzą się z Indykpolem Olsztyn. Goście zajmują wysokie piąte miejsce w tabeli, ale właśnie wkroczyli w najtrudniejszy moment terminarza. Ulegli już ZAKS-ie Kędzierzyn Koźle i Asseco Resovii Rzeszów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Bełchatowie również nie powiększą swojego dorobku punktowego.

Pozostałe dwa spotkania, które zobaczymy w Polsacie Sport to mecze pomiędzy zespołami z niższych rejonów tabeli. W sobotę wieczorem w Warszawie, Oneco AZS Politechnika Warszawska zmierzy się z MKS-em Będzin i będzie sporym faworytem, natomiast w niedzielę Espadon Szczecin podejmie AZS Częstochowę. Tutaj ciężko wskazać potencjalnego zwycięzcę, ale warto odnotować, że Szczecinianie zdobyli ostatnio pierwsze w sezonie punkty wywalczone na boisku, a nie przy zielonym stoliku.

PIĄTEK – 2 GRUDNIA 2016

20:15 Plusliga – 12. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 3 GRUDNIA 2016

14:45 Plusliga – 12. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 
Plusliga – 12. kolejka: ONICO AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA – MKS BĘDZIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 4 GRUDNIA 2016

18:00 Plusliga – 12. kolejka: ESPADON SZCZECIN – AZS CZĘSTOCHOWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski