NASCAR Xfinity Series na antenie Sportklubu

Rusza 39. sezon  NASCAR Xfinity Series. Transmisje wszystkich 33. rund będą obecne na antenie Sportklubu. Najbliższa już w sobotę.  NASCAR Xfinity charakteryzuje się tym, że wyścigi rozgrywane są na owalnych torach. W stawce możemy oglądać trzy marki samochodów. Kierowcy zasiadają […]

Rusza 39. sezon  NASCAR Xfinity Series. Transmisje wszystkich 33. rund będą obecne na antenie Sportklubu. Najbliższa już w sobotę. 

NASCAR Xfinity charakteryzuje się tym, że wyścigi rozgrywane są na owalnych torach. W stawce możemy oglądać trzy marki samochodów. Kierowcy zasiadają za kierownicą Forda Mustanga GT, Chevroleta Camaro SS i Toyoty Supry. Sezon rozpoczął się 15 lutego. Wówczas zawodnicy rywalizowali na słynnym obiekcie Daytona International Speedway.

Tym razem kierowcy udadzą się do Las Vegas. Kalendarz startów jest długi i przewiduje wyścigi aż do listopada. W każdej odsłonie rywalizacji wystartuje 36. samochodów. Dwa ostatnie sezony kończyły się zwycięstwem Tylera Reddicka. 24-letni mieszkaniec Kalifornii nie zdoła jednak wygrać po raz trzeci. Powód jest prosty. Kierowca awansował do najwyższej serii wyścigowej w Stanach Zjenoczonych. Swoją karierę wyścigową kontynuował będzie w NASCAR Cup Series, gdzie w barwach Richard Childress Racing zastąpi Daniela Hemrica.

SOBOTA – 22 LUTEGO 2020

21:30 NASCAR Xfinity Series, Las Vegas, USA: WYŚCIG na żywo

About Michał Winiarczyk