Nascar Xfinity Series w Bristolu na antenie Sportklubu

Przed nami kolejne wyścigowe emocje. Nascar Xfinity Series przenosi się do Bristolu. Na tamtejszym torze odbędą się zmagania Heroes 500.  Ten tydzień obfituje w wydarzenia związane ze wspomnianą serią. Odbyły się już dwa wyścigi. Zwycięzcą Alsco 300 został Kyle Bush […]

Przed nami kolejne wyścigowe emocje. Nascar Xfinity Series przenosi się do Bristolu. Na tamtejszym torze odbędą się zmagania Heroes 500. 

Ten tydzień obfituje w wydarzenia związane ze wspomnianą serią. Odbyły się już dwa wyścigi. Zwycięzcą Alsco 300 został Kyle Bush reprezentujący zespół Joe Gibbs Racing. Najlepszy w zmaganiach Alsco Uniforms 500 okazał się natomiast Chase Elliott broniący barw Hendrick Motorsports.

W sobotę będziemy świadkami kolejnej odsłony rywalizacji. Arena zmagań to tor Bristol Motor Speedway. Kierowcy pokonają 500 okrążeń o łącznej długości 266 mil. Historia tego wyścigu jest bardzo długa, pierwsza edycja odbyła się już w 1961 roku, a jej triumfatorem został Joe Weatherly z zespołu Bud Moore Engineering. Na przestrzeni lat rywalizacja tylko dwukrotnie miała miejsce w maju. Tegoroczne wydarzenie pierwotnie było zaplanowane na kwiecień, ale pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach zmianę terminu.

SOBOTA – 30 MAJA 2020

21:30 NASCAR Xfinity Series, Bristol, USA: WYŚCIG 

Komentarz: Marcin Grzywacz

About Michał Winiarczyk