Nascar Xfinity Series w Concordzie na antenie Sportklubu

Wyścigowe emocje za oceanem nie dają spać kibicom sportów motorowych. Już dziś w nocy odbędzie się kolejny wyścig Nascar Xfinity Series. Transmisja od 01:30 w Sportklubie.  Fani wysokich prędkości z pewnością stęsknili się już za nocnym oglądaniem wyścigowych transmisji. Na […]

Wyścigowe emocje za oceanem nie dają spać kibicom sportów motorowych. Już dziś w nocy odbędzie się kolejny wyścig Nascar Xfinity Series. Transmisja od 01:30 w Sportklubie. 

Fani wysokich prędkości z pewnością stęsknili się już za nocnym oglądaniem wyścigowych transmisji. Na okazję do zarwania nocy nie trzeba będzie długo czekać. W nocy z poniedziałku na wtorek na torze Charlotte Motor Speedway kierowcy przystąpią do wyścigu Alsco 300. To coroczna rywalizacja, podczas której zawodnicy mają do pokonania 200. okrążeń o łącznej długości 300. mil.

Pierwsza edycja Alsco 300 odbyła się w 1978 roku, a jej zwycięzcą został Morgan Shepherd, który zasiadał za kierownicą Pontiaca. Wówczas startujący mieli do pokonania dużo mniejszy dystans niż obecnie. Zmagania odbywały się na dystansie 67. okrążeń. Ubiegłoroczny wyścig należał do Tylera Reddicka. Kierowca ścigający się Chevroletem i reprezentujący zespół Richard Childress Racing dojechał do mety jako pierwszy.

WTOREK – 26 MAJA 2020

01:30 NASCAR Xfinity Series, Concord, USA: WYŚCIG 

Komentarz: Marcin Grzywacz – Maciej Amroziak

About Michał Winiarczyk