Noworoczny konkurs w Ga-Pa na antenach TVP i Eurosportu

Rozpoczynamy rundę numer dwa. Pora na noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen, po którym będziemy wiedzieli czy Ryoyu Kobayashi zostanie rekordzistą pod względem liczby kolejnych zwycięstw w konkursach Turnieju Czterech Skoczni.  Po zwycięstwie w inauguracyjnym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni Ryoyu Kobayashi […]

Rozpoczynamy rundę numer dwa. Pora na noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen, po którym będziemy wiedzieli czy Ryoyu Kobayashi zostanie rekordzistą pod względem liczby kolejnych zwycięstw w konkursach Turnieju Czterech Skoczni. 

Po zwycięstwie w inauguracyjnym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni Ryoyu Kobayashi wyrównał wyczyn trzech zawodników, którzy wygrali pięć konkursów z rzędu. Dokonywali tego: Helmut Recknagel (1958-1959), Sven Hannawald (2001-2002) oraz Kamil Stoch (2017-2018). Jeżeli Japończyk, który w tej chwili ma 9,2 punktu przewagi nad Karlem Geigerem i 10,4 punktu nad Dawidem Kubackim wygra jutro konkurs w Ga-Pa, przejdzie do historii jako pierwszy skoczek, który wygra szósty kolejny konkurs TCS.

Nie będzie o to łatwo. Rywale Japończyka prezentują wysoki poziom. Podobnie jak w ubiegłym roku Markus Eisenbichler, tak teraz Karl Geiger ma zamiar pokrzyżować plany liderowi klasyfikacji generalnej. Dobrą dyspozycję w zawodach w Oberstdorfie zaprezentował Dawid Kubacki. Polak zajął trzecie miejsce i również liczy się w walce o nagrodę Złotego Orła. Rok 2019 Kubacki rozpoczął od miejsca na podium w konkursie noworocznym, może podobnie będzie teraz. Groźny powinien być także Stefan Kraft. Austriak zajmuje czwarte miejsce ze stratą 13,4 punktu do Kobayashiego. Mistrzowi Świata z Lahti Ga-Pa nie kojarzy się jednak dobrze. To właśnie tam w zeszłym sezonie zaprzepaścił on szanse na końcowy triumf. Następni zawodnicy w klasyfikacji mają już większą stratę, ale nie ma przewagi punktowej nie do zaprzepaszczenia. Piątą pozycję zajmuje Piotr Żyła ze stratą 23,6 punktu do liderującego Japończyka.

Tradycyjnie w ostatni dzień roku odbywają się kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Nowy rok zawodnicy witają na skoczni w Ga-Pa. Skoczkowie powinni wziąć do siebie powiedzenie „Jaki Nowy Rok, taki cały rok”. Szczególnie prosilibyśmy o to reprezentantów Polski. Jak najlepsze rezultaty w pierwszym konkursie 2020 roku mogłyby przełożyć się na wszystkie kolejne zawody. Zawodnicy zapewne nie przywitają kolejnego roku. Aby dobrze się wyspać i tym samym zgromadzić siły na środowy konkurs, raczej położą się spać przed północą. Niech petardy zostaną odpalone jutro, na skoczni.

ŚRODA – 1 STYCZNIA 2020

13:10 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: STUDIO 
*(od 13:30 również w Eurosporcie 1 HD, od 13:45 także w TVP 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio w TVP: Maciej Kurzajewski
Reporterzy w TVP: Filip Czyszanowski, Sebastian Parfjanowicz
Studio w Eurosport 1: Michał Korościel – Jakub Pieczatowski
Reporterzy w Eurosport 1: Kacper Merk, Jakub Kot


14:00 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
Komentarz w Eurosport 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny


15:45 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio: Michał Korościel – Jakub Pieczatowski
Reporterzy: Kacper Merk, Jakub Kot

 

 

About Michał Winiarczyk