Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków w TVP 3

To już ósma kolejka rywalizacji na szczeblu 2 ligi polskiej. W zgiełku od rywalizacji reprezentacji, trwa walka o awans na szczebel Fortuna 1 ligi.  W niedzielę 8 września na przeciw siebie staną ekipy Olimpii Elbląg i Znicza Pruszków. Początek spotkania […]

To już ósma kolejka rywalizacji na szczeblu 2 ligi polskiej. W zgiełku od rywalizacji reprezentacji, trwa walka o awans na szczebel Fortuna 1 ligi. 

W niedzielę 8 września na przeciw siebie staną ekipy Olimpii Elbląg i Znicza Pruszków. Początek spotkania o godzinie 13:05, transmisja w TVP 3.

W rywalizacji tej, zmierzą się ekipy zajmujące miejsca w górnej połowie ligowej tabeli, ale pod kreską, dająca szansę walki o awans. Olimpia Elbląg plasuje się na pozycji numer 8, natomiast Znicz Pruszków jest oczko wyżej, czyli zajmują pozycję siódmą. Ewentualne zwycięstwo jednych, jak i drugich, wywindowało by w górę tabeli. Różnice w tabeli są doprawdy niewielkie, proszę sobie wyobrazić, że gospodarze przy zwycięstwie awansowali by, aż o 6 lokat, gdyby mecz wygrali goście, zostaliby oni liderem tabeli, aktualnie prowadząca drużyna Stali Rzeszów ma nad nimi 3 punkty przewagi, lecz zespół z Pruszkowa może cieszyć się lepszym bilansem bramkowym.

Gospodarze do tej pory wygrali tylko jeden mecz ligowy na własnym stadionie, było to w spotkaniu inaugurującym sezon z Lechem 2 Poznań, wynik tego pojedynku to 4:0. W kolejnym meczach, zespół Adama Noconia nie był tak skuteczny i ich zwycięstwa nie wywoływały, aż takiego entuzjazmu wśród ich kibiców. Jak będzie tym razem, czy zespół z Elbląga, zagra ofensywny futbol?

Goście do tej pory radzili sobie dość przyzwoicie, wygrali 4 mecze, zremisowali raz i zanotowali 2 porażki. Ostatnia przegrana, może jednak trochę martwić kibiców z Pruszkowa, bowiem ich ulubieńcy przegrali mecz u siebie, z teoretycznie niżej notowanym zespołem – Błękitnymi Stargard Szczeciński. Wynik tego meczu to 2:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali Dariusz Zjawiński i słowak Peter Drobnak. Czy prószkowianie przełamią zła passę, dwóch meczy bez zwycięstwa? Kto zbliży się do ścisłej czołówki?

Na te pytania odpowiedzą sobie państwa oglądając transmisje w TVP3. Początek spotkania o godzinie 13:05. Miejmy nadzieję, że to spotkanie sprawi państwu przyjemność w oglądaniu, mimo negatywnej aury za oknami.

NIEDZIELA – 8 WRZEŚNIA 2019

13:05 2 liga – 8 kolejka : OLIMPIA ELBLĄG  –  ZNICZ PRUSZKÓW  na żywo
sport.tvp.pl

About Kacper Teuerle