Orlen Cup ponownie w TVP Sport i TVP 2!

Sezon halowy w lekkoatletyce na świecie już wystartował. Teraz trzeba go oficjalnie otworzyć w naszym kraju. A to nastąpi już w poniedziałek podczas mityngu Orlen Cup. Transmisja w TVP Sport HD oraz w TVP 2 HD.  Po rocznej przerwie na […]

Sezon halowy w lekkoatletyce na świecie już wystartował. Teraz trzeba go oficjalnie otworzyć w naszym kraju. A to nastąpi już w poniedziałek podczas mityngu Orlen Cup. Transmisja w TVP Sport HD oraz w TVP 2 HD. 

Po rocznej przerwie na lekkoatletyczną mapę Polski wraca mityng Orlen Cup. Początki mityngu sięgają 1994 roku. Do 2001 mityng rozgrywany był w Spale. Potem przez ponad dekadę od 2005 najlepsi lekkoatleci gościli w Bydgoszczy. Dopiero od 2015 roku mityng zagościł w Łodzi, gdzie jest rozgrywany do dziś. Przez tyle lat mityng zmieniał swoje nazwy i sponsorów, jednak formuła całego mityngu pozostała niezmienna. Mityng Orlen Cup nie jest tradycyjnym mityngiem halowym. Podczas zmagań kibice zobaczą tylko kilka konkurencji, przede wszystkim technicznych. W tym roku kibice zgromadzeni w Atlas Arenie zobaczą Pchnięciu Kulą Kobiet i Mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn. skok wzwyż mężczyzn. Dodatkowo łódzka hala arena umożliwia rozłożenia tymczasowej bieżni dlatego zobaczymy także biegi sprinterskie. Podczas zmagań w Atlas Arenie zobaczymy największe polskiego gwiazdy lekkoatletyki. Organizatorom udało się zaprosić Piotra Liska, Paulinę Gubę, Pawła Wojciechowksiego, Ewę Swobodę czy Konrada Bukowieckiego. Nie zabraknie też gwiazd zagranicznych swój udział potwierdzili Dawid Storl, Shawn Baber, Thiago Braz, Orlando Ortega czy Aliona Dubitska.

PONIEDZIAŁEK – 5 LUTEGO 2019

17:30 Orlen Cup, Łódź: STUDIO na żywo
*(od 18:40 w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:35 
Orlen Cup, Łódź: MITYNG na żywo
*(od 18:45 również w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam