Orlen Cup w TVP Sport

Nie opadły jeszcze emocje po wspaniałym mityngu Copernicus Cup w Toruniu, a polską lekką atletykę czeka kolejne duże wydarzenie – Orlen Cup w Łodzi. Transmisję z łódzkiej Atlas Areny przeprowadzi TVP Sport. Na skoczni zabraknie świeżo kreowanego rekordzisty świata, Armanda […]

Nie opadły jeszcze emocje po wspaniałym mityngu Copernicus Cup w Toruniu, a polską lekką atletykę czeka kolejne duże wydarzenie – Orlen Cup w Łodzi. Transmisję z łódzkiej Atlas Areny przeprowadzi TVP Sport.

Na skoczni zabraknie świeżo kreowanego rekordzisty świata, Armanda Duplantisa. Pod jego nieobecność największymi gwiazdami będą Sam Kendricks, który ostatnio uzyskał wynik 6,01 m, a także Paweł Wojciechowski, który pod nieobecność w sezonie halowym Piotra Liska dzierży palmę pierwszeństwa w naszym kraju. Konkurs pchnięcia kulą mężczyzn będzie kolejną odsłoną rywalizacji pomiędzy Konradem Bukowieckim i Michałem Haratykiem. Wśród rywali naszych dwóch gigantów znajdzie się m.in. David Storl.

Trzecią konkurencją techniczną mityngu będzie skok wzwyż kobiet z udziałem Kamili Lićwinko. Na starcie zabraknie natomiast Jarosławy Machuczych i Julii Lewczenko – obie Ukrainki wystartują w tym czasie w Bańskiej Bystrzycy. Ze względu na ograniczenia Atlas Areny, konkurencje biegowe odbędą się jedynie na dystansie 60 m. Największą gwiazdą bieżni będzie halowy mistrz świata z 2014 roku Richard Kilty.

WTOREK – 11 LUTEGO 2020

17:30 ORLEN Cup, Łódź: MITYNG na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Przemysław Babiarz – Sebastian Chmara (z Łodzi)
Reporterzy: Aleksander Dzięciołowski, Szymon Borczuch

About Wojciech Nowakowski