Ostatnia kolejka Fortuna 1.Ligi na antenach Polsatu Sport

Już dzisiaj zostaną rozegrane mecze ostatniej kolejki Fortuna 1.Ligi, które pozwolą nam ostateczny skład drużyn, które zagrają w barażach, a także spadkowiczów. Wszystkie spotkania rozpoczną się o 17:40. W Niecieczy miejscowa Termalica zmierzy się z Odrą Opole. Gospodarze zremisowali dwa […]

Już dzisiaj zostaną rozegrane mecze ostatniej kolejki Fortuna 1.Ligi, które pozwolą nam ostateczny skład drużyn, które zagrają w barażach, a także spadkowiczów.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o 17:40. W Niecieczy miejscowa Termalica zmierzy się z Odrą Opole. Gospodarze zremisowali dwa ostatnie starcia, ale wciąż zajmują 6. miejsce w tabeli z przewagą zaledwie jednego punktu nad 7. Chrobrym. Ekipa prowadzona przez Mariusza Lewandowskiego zależy więc tylko od siebie – jeśli wygra, to wówczas na pewno wystąpi w barażach. Goście plasują się na 12. lokacie w rozgrywkach z dorobkiem 42. „oczek” i są już pewni utrzymania. Faworytami tej potyczki są bez dwóch zdań piłkarze klubu z Podkarpacia. W Tychach GKS podejmie swojego imiennika z Bełchatowa. Podopieczni Ryszarda Komornickiego znajdują się na 9. miejscu w tabeli i nie walczą już o nic. Drużyna z Małopolski natomiast wciąż musi bić się o utrzymanie, bowiem ma tylko punkt więcej niż otwierająca strefę spadkową Olimpia Grudziądz. „Torfiorze” pozostają bez zwycięstwa od 3. kolejek i teraz mają doskonałą szansę na to, żeby się przełamać, zapewniając sobie jednocześnie ligowy byt. Równocześnie będzie toczył się pojedynek Stali Mielec i Chojniczanki Chojnice. Zespół z Podkarpacia już wcześniej zapewnił sobie awans do PKO Ekstraklasy, ale może jeszcze powalczyć o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi (do lidera z Bielska Białej traci zaledwie jedno „oczko”. Goście z kolei są już pewni spadku do 2.Ligi , więc pozostała im gra o honor. Ostatnim transmitowanym spotkaniem ostatniej kolejki zaplecza Ekstraklasy będzie starcie pomiędzy Olimpią Grudziądz a Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze są w fatalnej formie, ostatni raz triumfowali w 27. kolejce i zajmują na ten moment 16. pozycję w rozgrywkach. Ekipa Jacka Trzeciaka musi wygrać dzisiejszy mecz, licząc przy tym na potknięcie któregoś z trzech wyprzedzających ją rywali. Patrząc na jej formę, będzie jednak o to niezwykle trudno. Niemniej jednak przyjezdni grają już o przysłowiową pietruszkę, co zwiększa szansę Olimpii na zdobycie kompletu punktów.

SOBOTA – 25 LIPCA 2020

17:30 Fortuna 1. Liga – 34. kolejka: BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA – ODRA OPOLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 Fortuna 1. Liga – 34. kolejka: GKS TYCHY – GKS BEŁCHATÓW na żywo
Ipla

17:30 Fortuna 1. Liga – 34. kolejka: PGE FKS STAL MIELEC – CHOJNICZANKA CHOJNICE na żywo
Ipla

17:30 Fortuna 1. Liga – 34. kolejka: OLIMPIA GRUDZIĄDZ – SANDECJA NOWY SĄCZ na żywo
Ipla

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.