Ostatnie starty w biegach narciarskich w Pjongczang na antenach TVP 1, TVP 2 i Eurosportu 1

Biegaczki i biegacze narciarscy mają przed sobą jeszcze dwa starty podczas trwających Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Będą to sprinty drużynowe stylem dowolnym oraz biegi ze startu wspólnego techniką klasyczną. W środę w eliminacjach drużynowego sprintu zaprezentują się Justyna Kowalczyk i […]

Biegaczki i biegacze narciarscy mają przed sobą jeszcze dwa starty podczas trwających Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Będą to sprinty drużynowe stylem dowolnym oraz biegi ze startu wspólnego techniką klasyczną.

W środę w eliminacjach drużynowego sprintu zaprezentują się Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec. W rywalizacji mężczyzn także zobaczymy polski duet – Dominik Bury i  Maciej Staręga. Przypomnijmy, że Justyna i Sylwia w 2015 roku podczas Mistrzostw Świata w Falun wywalczyły na tym dystansie brązowy medal. Lepsze od Polek okazały się wówczas jedynie Norweżki i Szwedki. O powtórzenie tamtego wyczynu będzie szalenie trudno. Dla Kowalczyk jednak najważniejszy start na Igrzyskach odbędzie się w niedzielę. Będzie to bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym. To właśnie do tej konkurencji nasza najlepsza biegaczka przygotowywała się przez ostatnie miesiące. Jednocześnie będzie to najprawdopodobniej ostatni olimpijski start zawodniczki z Kasiny Wielkiej. Liczymy na to, że długa i ciężka praca, którą wykonała Kowalczyk przyniesie oczekiwane przez nią efekty.

pasek2

ŚRODA– 21 LUTEGO 2018

08:35 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: STUDIO na żywo


09:00 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: SPRINT DRUŻYNOWY ST. DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

SOBOTA– 24 LUTEGO 2018

06:00 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN ST. KLASYCZNYM na żywo
Eurosport Playersport.tvp.pl

NIEDZIELA– 25 LUTEGO 2018

07:15 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET ST. KLASYCZNYM na żywo
Eurosport Playersport.tvp.pl
pasek2

About Michał Winiarczyk