1. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn w TVP Sport

Nowy sezon PGNiG Superligi mężczyzn już w piątek. Na inaugurację sezonu zobaczymy starcie z pewnością najbardziej elektryzujący – Orlen Wisła Płock vs. KS Azoty Puławy. Transmisje z PGNiG Superligi tylko w TVP. 63. sezon PGNIG Superligi przed nami, kto będzie czarnym koniem […]

Nowy sezon PGNiG Superligi mężczyzn już w piątek. Na inaugurację sezonu zobaczymy starcie z pewnością najbardziej elektryzujący – Orlen Wisła Płock vs. KS Azoty Puławy. Transmisje z PGNiG Superligi tylko w TVP.

63. sezon PGNIG Superligi przed nami, kto będzie czarnym koniem w tym sezonie? Kto zostanie zostanie mistrzem? Kto niestety się pożegna z najwyższej w hierarchii klasą męskich ligowych rozgrywek piłki ręcznej w Polsce?Przekonamy się dopiero na koniec sezonu ale sprawdźmy teraz po czyjej stronie przemawiają liczby. Z pewnością faworytem rozgrywek jest drużyna pod wodzą Tałanta Dujszebajewa – PGE VIVE Kielce, która od ośmiu lat nieprzerwanie jest zdobywcą pucharu ligi. Ostatni mecz kielczan został wygrany 34-25 z Energa MKS Kalisz. Pierwszy mecz ligowy rozegrają przed własną publicznością w sobotę 31 sierpnia z SPR Stal Mielec. VIVE Kielce nieprzerwanie od 2006 roku bez żadnych problemów wygrywa z drużyną Dawida Nilssona. 

Orlen Wisła Płock – KS Azoty Puławy inaugurujące spotkanie wicemistrza Polski z 6. drużyną ubiegłego sezonu. Od ośmiu lat nafciarze sięgają po wicemistrza kraju w tym sezonu ekipa Xaviera Sabaté liczy, że w końcu się przełamią i wyszarpią mistrzostwo ligi.

Znając tych chłopaków i trenera myślę, że Azoty będą stawiać w tym sezonie na zespołowość i kolektyw – mówi Adam Morawski.

Do drużyny dołączyło kilku doświadczonych zawodników, jak Przybylski, czy Szyba, którzy po powrocie do Puław będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Na lewej połówce jest Łangowski i Podsiadło, którzy również potrafią rozgrywać bardzo dobre zawody. Na pewno jest to ciekawy zespół. – dodaje bramkarz Wisły Płock Adam Morawski.

Azoty Puławy ostatni mecz sparingowy przed nadchodzącym sezonem rozegrali z Grupą Azoty Tarnów i zarazem rozgromili zespól Marcina Markuszewskiego 35:19. Prezes Puław Jerzy Witaszek zdecydował się pożegnać z kilkoma zawodnikami m.in. Łyżwa, Matulić, Panić, Prce, Masłowski, Kaleb. W to miejsce przyszli czołowi polscy szczypiorniści z Rafałem Przybylskim, Michałem Szybą, czy Antonim Łangowskim na czele, a skład został uzupełniony przez młodych graczy – Dawid Dawydzik, Jakub Moryń, czy Kacper Mchawrab.

Przygotowania przebiegły dla nas bardzo dobrze, choć wiemy, jak wiele pracy jeszcze przed nami. Musimy się stale poprawiać i doskonalić, ale na mecz inauguracyjny będziemy przygotowani najlepiej, jak to na tym etapie sezonu możliwe. – mówi trener Azot Puławy Xavier Sabate.

PIĄTEK – 30 SIERPNIA 2019

17:35 PGNiG Superliga – 1.kolejka: STUDIO 
sport.tvp.pl
Studio: Marcin Rams (z Płocka)
Reporter: Grzegorz Chodkowski

17:50 PGNiG Superliga – 1.kolejka: ORLEN WISŁA PŁOCK – KS AZOTY PUŁAWY 
sport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański (z Płocka)

About Kamil Kristof