Pierwsza kolejka eWinner 1. Ligi w nSport+

Historyczny sezon eWinner 1. Ligi, w którym wszystkie spotkania transmitowane będą na żywo w telewizji, rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Mecze transmitować będzie nSport+. Pierwotnie kolejka miała rozpocząć się już w sobotę, jednak spotkanie Aforti Startu Gniezno z Orłem Łódź […]

Historyczny sezon eWinner 1. Ligi, w którym wszystkie spotkania transmitowane będą na żywo w telewizji, rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Mecze transmitować będzie nSport+.

Pierwotnie kolejka miała rozpocząć się już w sobotę, jednak spotkanie Aforti Startu Gniezno z Orłem Łódź zostało odwołane ze względu na zakażenia w drużynie gospodarzy. W związku z tym inauguracja odbędzie się w niedzielę w Rybniku, gdzie spadkowicz z PGE Ekstraligi podejmować będzie beniaminka z Krosna. Wilki ubiegły sezon zakończyły z kompletem zwycięstw w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, ale po awansie wymieniły prawie całą kadrę – został z niej jedynie Patryk Wojdyło. Nie da się jednak ukryć, że transfery dokonane przez ekipę z Podkarpacia są solidnymi wzmocnieniami – Andžejs Ļebedevs, Daniel Jeleniewski, Mateusz Szczepaniak i Peter Ljung to nazwiska uznane na rynku żużlowym. Ciekawie wygląda formacja juniorska, którą tworzą Aleks Rydlewski i Bartosz Curzytek. Z kolei ROW w składzie będzie miał silnych pierwszoligowców, m.in. Siergieja Łogaczowa czy Kacpra Gomólskiego, jak i Michaela Jepsena Jensena, który nie znalazł angażu w PGE Ekstralidze.

Lany Poniedziałek z żużlem rozpocznie spotkanie Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Unia zmagająca się z problemami finansowymi straciła w ostatnich dniach Pawła Miesiąca, który dostał zgodę na szukanie nowego klubu. Mimo to skład z Nielsem Kristianem Iversenem, Rohanem Tungatem czy Arturem Mroczką wygląda bardzo obiecująco na starcie rozgrywek. W drużynie z Gdańska są też jednak zawodnicy, którzy tarnowski owal znają jak własną kieszeń – Jakub Jamróg oraz Michał Gruchalski. Ponadto na pozycji nr 8 spodziewać należy się Lukasa Fienhage – mistrza świata na długim torze, który również może wnieść dodatnią wartość do ekipy Wybrzeża na torze o długości 392 m.

Kolejkę zakończy starcie dwóch drużyn z biało-czerwonymi pasami w herbie – Abramczyk Polonii Bydgoszcz i Arged Malesy Ostrów Wlkp. W składzie bydgoszczan zabrakło miejsca dla Dimitriego Bergé, który w 1. Lidze nie spisywał się w zeszłym tygodniu tak dobrze, jak broniąc barw Polonii na najniższym poziomie rozgrywek ligowych w Polsce. Wzmocnieniem gospodarzy jest za to ściągnięcie Wadima Tarasienki, który we wtorkowym Kryterium Asów przegrał jedynie z dwukrotnym mistrzem świata, Bartoszem Zmarzlikiem. W zespole z Ostrowa z kolei liczyć mogą na doświadczenie Grzegorza Walaska, Tomasza Gapińskiego czy Nicolaia Klindta, a także powiew świeżości ze strony utalentowanych wychowanków na pozycjach juniorskich – Sebastiana Szostaka i Jakuba Krawczyka.

NIEDZIELA – 4 KWIETNIA 2021

13:55 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: ROW RYBNIK – CELLFAST WILKI KROSNO 

PONIEDZIAŁEK – 5 KWIETNIA 2021

15:10 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: UNIA TARNÓW – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 


17:55 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 

About Wojciech Nowakowski