Pierwsza rewanżowa kolejka PlusLigi w Polsacie Sport Extra

Każdy już zagrał z każdym jeden raz w aktualnie trwającym sezonie PlusLigi. Nadchodzi czas rund rewanżowych, które tym razem są niezwykle istotne. Biorąc pod uwagę fakt znacznego skrócenia play-offów, każdy mecz może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście miejsca na koniec […]

Każdy już zagrał z każdym jeden raz w aktualnie trwającym sezonie PlusLigi. Nadchodzi czas rund rewanżowych, które tym razem są niezwykle istotne. Biorąc pod uwagę fakt znacznego skrócenia play-offów, każdy mecz może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście miejsca na koniec rywalizacji.

Nieźle radząca sobie ekipa Cuprum Lubin w piątek zmierzy się z AZS Politechniką Warszawską. Faworytami wprawdzie będą podopieczni Gheorghe Crețu, którzy przed tygodniem wygrali z Czarnymi w Radomiu, ale „Wilki Bednaruka” to zespół nieobliczalny i w każdym meczu jest skłonny do sprawienia niespodzianki. Aktualnie lubinianie znajdują się na siódmym miejscu, ale ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby im utrzymać kontakt z grupą „pościgową” za podium. Akademicy zaś zbierają punkty i marzą o miejscu w czołowej ósemce.

Na sobotę zaplanowano chyba najciekawiej zapowiadający się w tej serii spotkań pojedynek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cerrad Czarnymi Radom. Drużyna prowadzona przez Raula Lozano w ostatnich dniach notuje regres formy, lecz jest żądna rewanżu za listopadową porażkę w pięciu setach. Ekipa z Kędzierzyna w tym sezonie przegrała tylko raz i jest aktualnie liderem tabeli PlusLigi. Biorąc pod uwagę dyspozycję w ostatnich dniach, sprawia wrażenie drużyny lepszej od Cerradu Czarnych. Wszystko jednak zweryfikuje boisko w Hali Azoty.

pasek2

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2016

18:00 PlusLiga – 14. kolejka: CUPRUM LUBIN – AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Marek Magiera – Wojciech Drzyzga

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2016

14:45 PlusLiga – 14. kolejka: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Maciej Jarosz (z Kędzierzyna-Koźla)
pasek2

About Krzysztof Sędzicki