Pierwsze spotkania półfinałowe OrlenLigi w Polsacie Sport

Zaczynamy walkę o medale w OrlenLidze! W grze o Mistrzostwo Polski pozostały cztery najlepsze drużyny fazy zasadniczej. Czy komuś uda się przerwać hegemonię Chemika Police? Siatkarki Developresu Skyres Rzeszów zajęły w rundzie ligowej 4. pozycję z dorobkiem 53. punktów. Zespół z Podkarpacia […]

Zaczynamy walkę o medale w OrlenLidze! W grze o Mistrzostwo Polski pozostały cztery najlepsze drużyny fazy zasadniczej. Czy komuś uda się przerwać hegemonię Chemika Police?

Siatkarki Developresu Skyres Rzeszów zajęły w rundzie ligowej 4. pozycję z dorobkiem 53. punktów. Zespół z Podkarpacia długo walczył o awans, ale ostatecznie w końcówce sezonu udało się obronić przewagę wypracowaną wcześniej nad goniącym Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. Rzeszowianki w ostatnim czasie prezentują się bardzo nierówno. W ostatniej kolejce pokonały 3:0 Impel Wrocław, ale dwa poprzednie mecze przegrały z niżej notowanymi rywalkami z Bielska-Białej i Torunia. Jeszcze słabiej spisuje się obrońca tytułu. Chemik Police dość nieoczekiwanie przegrał trzy z pięciu ostatnich ligowych potyczek. Przez to do samego końca istniała możliwość, że Policzanki nie zajmą pierwszego miejsca w fazie zasadniczej. Okazji nie wykorzystały jednak Wrocławianki, które uległy najbliższym rywalkom Mistrzyń Polski. Którą twarz Chemika będziemy mogli oglądać w fazie pucharowej? Czy podopieczne Jakuba Głuszaka po nieudanej końcówce ligi będą potrafiły wrócić do dyspozycji z wcześniejszego etapu sezonu? Mimo słabszych ostatnich wyników, faworytem tego dwumeczu będą obrończynie tytułu.

Na bardziej wyrównaną rywalizację zanosi się w drugiej półfinałowej parze. Budowlani Łódź po 26. kolejkach stracił tylko 2 punkty do Impelu Wrocław. Obie drużyny dobrze prezentowały się w ostatniej fazie sezonu, choć Wrocławianki nie wykorzystały okazji zaatakowania pierwszej pozycji, przegrywając z Developresem. Łodzianki bardzo pozytywnie zaskoczyły w ostatnich meczach, pokonując m.in. Chemika Police. Dobra postawa pozwoliła umocnić się Budowlanym na 3. pozycji w ligowej tabeli. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza – podobnie jak ekipa z Rzeszowa – bardzo pozytywnie zaskoczyły w tym sezonie, awansując do czołowej czwórki. Z kolei Impel po raz czwarty z rzędu znalazł się w półfinałowej batalii. Dwukrotnie udawało się wywalczyć medal, ale w kolekcji Wrocławianek wciąż brakuje tego z najcenniejszego kruszcu. Zespół prowadzony przez Marka Solarewicza pokazał w ostatnim starciu z Chemikiem Police, że stać ich na detronizację Mistrzyń Polski. Obie drużyny w ostatnich tygodniach pokonały Mistrzynie Polski. Kto okaże się lepszy w bezpośredniej rywalizacji?

PONIEDZIAŁEK – 3 KWIETNIA 2017

18:00 Orlenliga – 1/2 Finału: DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – CHEMIK POLICE  na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

WTOREK – 4 KWIETNIA 2017

20:30 Orlenliga – 1/2 Finału: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – IMPEL WROCŁAW  na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)