Piłkarski weekend na sportowych antenach Polsatu

W pierwszy weekend marca kibice za pośrednictwem sportowych kanałów grupy Polsat zobaczą na żywo 4 transmisje piłkarskie – dwa mecze czeskiej ekstraklasy oraz dwa pojedynki holenderskiej Eredivisie. W sobotni popołudnie v-ce lider czeskiej ekstraklasy – Victoria Pilzno zmierzy się z […]

W pierwszy weekend marca kibice za pośrednictwem sportowych kanałów grupy Polsat zobaczą na żywo 4 transmisje piłkarskie – dwa mecze czeskiej ekstraklasy oraz dwa pojedynki holenderskiej Eredivisie.

W sobotni popołudnie v-ce lider czeskiej ekstraklasy – Victoria Pilzno zmierzy się z piątym FK Jablonec. Po odpadnięciu z Ligi Europy zawodnicy Pavela Vrby mogą się skupić wyłącznie na lidze. Drużyna z Pilzna traci trzy punkty do lidera z Pragi i nie może pozwolić sobie na potknięcie. W jesiennym pojedynku niespodziewanie lepsi okazali się zawodnicy z Jablonca, wygrywając 3-0.

Lider holenderskiej Eredivisie – PSV Eindhoven rozegra mecz wyjazdowy z ekipą SC Excelsioru. Drużyna Marka van Bommela zremisowała trzy ostatnie ligowe starcia i jej przewaga nad Ajaxem stopniała do dwóch punktów. Gospodarze sobotniej konfrontacji znajdują się tuż nad strefą spadkową i potrzebują punktów, aby nie martwić się o spadek z ligi.

W innym spotkaniu Eredivisie transmitowanym w sobotę Vitesse podejmie na własnym obiekcie czerwoną latarnię ligi – NAC Bredę. Gospodarze notują serię dwóch zwycięstw z rzędu, goście na ligowe zwycięstwo czekają od grudnia. Vitesse jest zdecydowany faworytem tego pojedynku.

Piłkarską niedzielę otworzy magazyn Cafe Futbol. Po południu kibice zobaczą pojedynek lidera czeskiej 1. Ligi – Slavia Praga zagra na wyjeździe z Bohemians 1905. Gospodarze niedzielnej konfrontacji walczą o wydostanie się ze strefy spadkowej. Slavia potrzebuje wygranej, aby utrzymać przewagę nad drugim w tabeli zespołem z Pilzna.

Z odtworzenia tego dnia zostanie pokazany mecz Feyenoord – FC Emmen.

SOBOTA – 2 MARCA 2019

14:55 1. liga – 23. kolejka: VIKTORIA PILZNO – FK JABLONEC na żywo
Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski – Marcin Kalita

19:40 
Eredivisie – 24. kolejka: SC EXCELSIOR – PSV EINDHOVEN
*(o 23:00  w Polsat Sport News HD)
Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz


20:40
Eredivisie – 24. kolejka: VITESSE – NAC BREDA na żywo
Ipla
Komentarz: Szymon Rojek

NIEDZIELA – 3 MARCA 2019

07:30 1.Liga – 23. kolejka: VIKTORIA PILZNO – FK JABLONEC
Ipla

11:00 
Magazyn CAFE FUTBOL na żywo
Polsat Sport HDIpla

11:30 
Eredivisie – 24. kolejka: VITESSE – NAC BREDA
Ipla

15:00 
1.Liga – 23. kolejka: BOHEMIANS PRAGA 1905 – SK SLAVIA PRAGA na żywo
Ipla

20:30 
Eredivisie – 24. kolejka: FEYENOORD – FC EMMEN
Ipla

About Piotr Dzierzgowski