Plejada Gwiazd w Toruniu! Orlen Copernicus Cup w TVP!

Początek lutego to już tradycyjny termin rozgrywania najważniejszego halowego mityngu w naszym kraju. Już w środę zobaczymy plejadę polskich i światowych gwiazd lekkoatletyki podczas mityngu Orlen Copernicus Cup. Transmisja w TVP Sport HD oraz TVP 2 HD.  Halowego sezonu lekkoatletycznego […]

Początek lutego to już tradycyjny termin rozgrywania najważniejszego halowego mityngu w naszym kraju. Już w środę zobaczymy plejadę polskich i światowych gwiazd lekkoatletyki podczas mityngu Orlen Copernicus Cup. Transmisja w TVP Sport HD oraz TVP 2 HD. 

Halowego sezonu lekkoatletycznego nie można sobie wyobrazić bez Torunia. Już po raz piąty największe gwiazdy lekkoatletyki zjadą do grodu Kopernika na jeden z najlepszych mityngów świata. Już po raz kolejny mityng zaliczany będzie do cyklu IAAF World Indoor Tour. Odpowiednika letniej Ligi Diamentowej. Organizatorom udało się zaprosić ostatnich polskich medalistów Mistrzostw Europy w Berlinie i Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham, m.in.: Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Justyna Święty-Eretic, Sofia Ennaoui. Copernicus Cup to nie tylko polskie gwiazdy ale także światowa czołówka. Swój udział w mityngu potwierdzili m.in Sam Kendricks, Lisanne de Witte, Laura Muir, Marie-Josee Ta Lou czy Andrew Pozzi. Podczas mityngu zobaczymy więc medalistów olimpijskich czy medalistów Mistrzostw Świata, czy Europy.

Podczas piątej edycji Copernicus Cup w Toruniu zawodnicy rywalizować będą w następujących konkurencjach: 60m kobiet, 800m kobiet, pchnięcie kulą kobiet, 400m mężczyzn, 1500m mężczyzn, 60m przez płotki mężczyzn, skok wzwyż mężczyzn, skok w dal mężczyzn, które wliczane są klasyfikacji IAAF World Indoor Tour. Ponadto zobaczymy rywalizację w konkurencjach, które nie są objęte punktacją IAAF World Indoor Tour, a będą to: 400m kobiet, 60m przez płotki kobiet, 800m mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn.

ŚRODA – 6 LUTEGO 2018

17:50 Orlen Copernicus Cup 2019, Toruń: STUDIO na żywo
*(od 18:40 w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:55
Orlen Copernicus Cup 2019, Toruń: MITYNG na żywo
*(od 18:45 również w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Przemysław Babiarz – Sebastian Chmara

19:55
Orlen Copernicus Cup 2019, Toruń: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam