Po tytuł do Rzymu. 36. kolejka Serie A w Eleven

Juventus Turyn musi wykonać już tylko malutki kroczek, aby zdobyć 6. Scudetto z rzędu. Jakakolwiek zdobycz punktowa w niedzielny wieczór na Stadio Olimpico zakończy sprawę tytułu mistrzowskiego. W niedzielę w Serie A spotkają się ze sobą dwie najlepsze drużyny w […]

Juventus Turyn musi wykonać już tylko malutki kroczek, aby zdobyć 6. Scudetto z rzędu. Jakakolwiek zdobycz punktowa w niedzielny wieczór na Stadio Olimpico zakończy sprawę tytułu mistrzowskiego.

W niedzielę w Serie A spotkają się ze sobą dwie najlepsze drużyny w tabeli: AS Roma oraz Juventus Turyn. Rzymianie ciągle walczą o zapewnienie sobie drugiego miejsca, które da im bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Mają także ciągle iluzoryczne szanse na tytuł (7 punktów straty do Juve na 3 mecze do końca). Do spełnienia zakładanego celu podopieczni Luciano Spalettiego muszą więc wygrać najlepiej wszystkie pozostałe spotkania, w tym to niedzielne z finalistą Ligi Mistrzów – Juventusem.

Na wygraną Juve czekają nie tylko kibice tej drużyny, lecz również… fani Napoli, aktualnie 3. drużyny w tabeli. Drużyna z południa Włoch uda się w niedzielne popołudnie na swój mecz do… Turynu. Jej rywalem będzie ekipa Torino.

Zanim jednak dojdzie do tych spotkań, przeprowadzone zostaną transmisje jeszcze trzech innych spotkań 36. kolejki Serie A. Rozpocznie się ona w sobotnie popołudnie starciem Fiorentiny z Lazio Rzym. Mecz ten zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ gospodarze mają ciągle szansę na 6. miejsce w tabeli, które zagwarantuje grę o Ligę Europy w kolejnych rozgrywkach. Lazio z kolei jest 4. i nie ma większych szans na podium (strata 7 punktów) i drużyna ze stolicy Włoch myślami jest już raczej przy finale krajowego Pucharu, w którym zagra z Juventusem.

W sobotę dojdzie także do małych derbów Lombardii: Atalanta zagra z Milanem. Drużyna Rossonerri musi punktować w każdym meczu, aby utrzymać 3 – punktową przewagę nad Interem oraz Fiorentiną, które także chciałyby zająć 6. miejsce, aktualnie okupowane przez AC Milan. W niedzielę z kolei zobaczymy w akcji także drugą drużynę ze stolicy mody – Inter. Na Giuseppe Meazza przyjedzie w ten weekend ekipa Sassuolo.

SOBOTA – 13 MAJA 2017

17:55 Serie A – 36. kolejka: AC FIORENTINA – SS LAZIO na żywo
Ipla

20:00
Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

20:40 
Serie A – 36. kolejka: ATALANTA BC – AC MILAN na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 MAJA 2017

12:25 Serie A – 36. kolejka: INTER MEDIOLAN – US SASSUOLO CALCIO na żywo
Ipla

14:55 
Serie A – 36. kolejka: TORINO FC – SSC NAPOLI na żywo
Ipla

20:40
 
Serie A – 36. kolejka: AS ROMA – JUVENTUS FC na żywo
Ipla

About Mariusz Kus