Po zimowej przerwie powraca Nice 1. Liga

Już w najbliższy piątek powracają rozgrywki Nice 1. Ligi, powracają prawdopodobnie, gdyż plany piłkarzy i kibiców pokrzyżować może pogoda. Jeżeli jednak 20. kolejka dojdzie do skutku wówczas na antenie Polsatu Sport obejrzeć będzie można dwa spotkania rozgrywane w Legnicy i […]

Już w najbliższy piątek powracają rozgrywki Nice 1. Ligi, powracają prawdopodobnie, gdyż plany piłkarzy i kibiców pokrzyżować może pogoda. Jeżeli jednak 20. kolejka dojdzie do skutku wówczas na antenie Polsatu Sport obejrzeć będzie można dwa spotkania rozgrywane w Legnicy i Bielsko-Białej.

Pogoda nie rozpieszcza kibiców polskiej piłki nożnej. Ekstraklasa, która powróciła w zeszłym tygodniu musiała mierzyć się z problemem pustych trybun spowodowanych atakiem zimy. W pierwszej Lidze przełożone na późniejszy termin zostały już spotkania w Chojnicach, Niepołomicach oraz Grudziądzu. Zagrożenie to nie kończy się niestety tylko na owych trzech miastach ale możliwe jest przełożenie wszystkich spotkań 20. kolejki 1. Ligi oraz wszystkich pojedynków rozgrywanych w ramach dwudziestej serii gier 2. Ligi. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w przeciągu najbliższych godzin, tymczasem jednak należy założyć optymistyczny scenariusz i trzymać kciuki za ocieplenie nad stadionami.

W piątek zagrają ze sobą drużyny walczące bezpośrednio o awans. Wicelider tabeli – Odra Opole zawita do Legnicy na mecz z czwartą w stawce Miedzią. Obydwie drużyny dzielą zaledwie trzy punkty. W pierwszy meczu pomiędzy obydwoma zespołami rozgrywanym w rundzie jesiennej w ramach trzeciej kolejki na stadionie w Opolu lepsza okazała się ekipa Miedzi, która pokonała Odrę 2:4. Wynik pierwszego spotkania oznacza, iż w przypadku piątkowego zwycięstwa gospodarzy przeskoczą oni w tabeli swoich najbliższych rywali, co w razie niewywiezienia z Katowic trzech punktów przez Raków Częstochowa oznaczałoby, iż Miedź zasiądzie na fotelu wicelidera, a więc na pozycji gwarantującej awans do najwyższej klasy rozgrywek w Polsce.

W drugim spotkaniu rozgrywanym w sobotę zmierzą się ze sobą ekipy Podbeskidzia Bielsko-Biała i Stomilu Olsztyn. Gospodarze spotkania mają zaledwie sześć punktów przewagi nad strefą spadkową, tak też każde trzy punkty dla drużyny z Bielsko-Białej są na wagę złota. Zwycięstwa jeszcze bardziej potrzebuje zespół Stomilu, który z dorobkiem 18 oczek znajduje się na pozycji spadkowej, jednakże piłkarze z Olsztyna mają jeden mecz zaległy, mecz przeciwko Wigrom Suwałki, w którym zwycięstwo pozwoliłoby im opuścić miejsca degradacyjne. Kto po sobotnim spotkaniu będzie bliższy utrzymania się w Lidze?

pasek2

PIĄTEK – 2 MARCA 2018

20:30 Nice 1. Liga – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla


20:40 
Nice 1. Liga – 20. kolejka: MIEDŹ LEGNICA – ODRA OPOLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 3 MARCA 2018

17:30 Nice 1. Liga – 20. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:40 
Nice 1. Liga – 20. kolejka: PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – STOMIL OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

pasek2

About Adrian Majcher