Początek World Athletics Indoor Tour w TVP Sport

Mityngiem w Bostonie rozpocznie się kolejna edycja World Athletics Indoor Tour. Transmisję ze zmagań w Massachusetts przeprowadzi TVP Sport. Pomimo dużego już prestiżu tego stosunkowo młodego cyklu oraz olbrzymiej popularności lekkiej atletyki w Stanach, mityng w Bostonie zapowiada się jako […]

Mityngiem w Bostonie rozpocznie się kolejna edycja World Athletics Indoor Tour. Transmisję ze zmagań w Massachusetts przeprowadzi TVP Sport.

Pomimo dużego już prestiżu tego stosunkowo młodego cyklu oraz olbrzymiej popularności lekkiej atletyki w Stanach, mityng w Bostonie zapowiada się jako ten najsłabiej obsadzony w Tourze. Mimo to na listach startowych znajduje się kilka uznanych nazwisk, np. Konstanze Klosterhalfen, Sydney McLaughlin, Emma Coburn, Brianna McNeal, Nia Ali, Donovan Brazier czy Asafa Powell.

Sezon halowy 2020 jako pierwszy w historii będzie istotny z punktu widzenia walki o kwalifikacje olimpijskie. Punkty zbierane podczas zmagań pod dachem mogą okazać się istotne dla zawodników, którzy nie wypełnią minimum i o prawo startu w Tokio walczyć będą poprzez ranking światowy.

SOBOTA – 25 STYCZNIA 2020

00:00 (sob/nd) New Balance Indoor Grand Prix, Boston, USA: ZAWODY na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Szymon Borczuch – Sebastian Chmara

About Wojciech Nowakowski