Półfinały Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Najlepsza czwórka fazy zasadniczej powalczy o medale Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. O szósty tytuł z rzędu walczą siatkarki Chemika Police, ale najpierw muszą uporać się z rywalkami w półfinale. Transmisje spotkań w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra. Chemik […]

Najlepsza czwórka fazy zasadniczej powalczy o medale Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. O szósty tytuł z rzędu walczą siatkarki Chemika Police, ale najpierw muszą uporać się z rywalkami w półfinale. Transmisje spotkań w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.

Chemik Police ponownie okazał się bezkonkurencyjny w rozgrywkach fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Marcello Abbondanzy w całych rozgrywkach przegrały tylko trzy spotkania, choć w rundzie rewanżowej częściej zdarzało im się tracić punkty. Wówczas w czterech pojedynkach nie udało się wywalczyć kompletu punktów, w tym raz Chemik stracił wszystkie, przegrywając 1:3 z Developresem Skyres Rzeszów. Policzanki „oczka” traciły 2-krotnie w pojedynkach z Grot Budowlanymi Łódź, grając w obu przypadkach po pięć setów. Raz udało się zwyciężyć, a raz górą były zawodniczki Błażeja Krzyształowicza. Łodzianki w fazie ligowej zanotowały pięć przegranych. Wystarczyło to jednak do zajęcia 4. lokaty. W barażu o awans do półfinału Budowlane pewnie pokonały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – 2-krotnie po 3:0.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:2, 3:0 dla Chemika Police i 3:2 dla Grot Budowlani Łódź.

W drugiej parze półfinałowej Developres Skyres Rzeszów zmierzy się z innym łódzkim zespołem – ŁKS Commercecon. Ekipa z Podkarpacia walczy o pierwszy w swojej historii awans do finału, a także drugi medal, po brązie wywalczonym w 2017 roku. Po fazie zasadniczej Rzeszowianki mogą być zadowolone, ponieważ musiały uznać wyższość tylko ekipy z Polic. Podobnie zresztą było w finale Pucharu Polski. O awans do finału rozgrywek powalczą z ŁKS-em, z którym w tym sezonie 3-krotnie wygrywały. Łodziankom marzy się powtórka sprzed roku, gdy w podobnej sytuacji – tj. ta sama kolejność po fazie zasadniczej – udało się wyeliminować Developres i wejść do finału ligi. W tym roku jednak różnica między tymi ekipami wydaje się większa i na korzyść Rzeszowianek, które z lepszej strony pokazały się na przestrzeni całego sezonu.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:2, 3:0 i 3:1 dla Developresu Skyres Rzeszów.

SOBOTA – 6 KWIETNIA 2019

14:45 Liga Siatkówki Kobiet – 1/2 Finału: CHEMIK POLICE – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 7 KWIETNIA 2019

14:45 Liga Siatkówki Kobiet – 1/2 Finału: DEVELOPRESS SKYRES RZESZÓW – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)