Półfinały Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 2 i Polsacie Sport

W Nice 1. lidze faza zasadnicza dobiegła końca i teraz cztery zespoły rozpoczną rywalizację o awans do PGE Ekstraligi. O utrzymanie w lidze walczyć będzie Orzeł Łódź, który zakończył rywalizację na siódmej pozycji. Biorąc pod uwagę rywalizację ekip z Tarnowa […]

W Nice 1. lidze faza zasadnicza dobiegła końca i teraz cztery zespoły rozpoczną rywalizację o awans do PGE Ekstraligi. O utrzymanie w lidze walczyć będzie Orzeł Łódź, który zakończył rywalizację na siódmej pozycji.

Biorąc pod uwagę rywalizację ekip z Tarnowa oraz z Rybnika w pierwszej fazie to lepiej wyszli z niej gospodarze sobotniego pojedynku. Co prawda w Rybniku przegrali ośmioma punktami, ale w u siebie pokonali ROW 12 punktami. W obu spotkaniach jedynym zawodnikiem, który zdobył minimum 10 punktów był Kacper Woryna. Jeśli Jaskółki chcą się zameldować w finale to poza punktami Wiktora Kułakowa oraz Petera Ljunga, któryś z zawodników musi zdobyć dwucyfrową liczbę oczek. Rekiny liczą na tercet Woryna, Szczepaniak oraz Batchelor, który zapewnił im pierwszą lokatę po fazie zasadniczej.

Dwie drużyny z Wielkopolski rozpoczynają batalię o awans do finału fazy play-off. W sezonie regularnym lepiej w dwumeczu spisali się zawodnicy Agred Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski, którzy na własnym torze pewnie pokonali Car Gwarant Start Gniezno 56:34. W Toruniu spotkanie zakończyło się remisem 45:45.

SOBOTA – 17 SIERPNIA 2019

15:25 Nice 1. liga żużlowa – półfinał: WSTĘP na żywo
Ipla


16:00 Nice 1. liga żużlowa – mecz półfinałowy fazy play-off: UNIA TARNÓW – KS ROW RYBNIK na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 18 SIERPNIA 2019

14:25 Nice 1. liga żużlowa – mecz półfinałowy fazy play-off: CAR GWARANT GNIEZNO – ARGED MALESA TŻ OSTROVIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak