Półfinały PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 2

Walka o mistrzostwo wkracza w decydującą fazę. W pierwszym półfinale Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Unią Leszno, w drugim Falubaz Zielona Góra podejmie Betard Spartę Wrocław. Włókniarz jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji niż przed przed wakacjami. Matej Zagar oraz Fredrik […]

Walka o mistrzostwo wkracza w decydującą fazę. W pierwszym półfinale Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Unią Leszno, w drugim Falubaz Zielona Góra podejmie Betard Spartę Wrocław.

Włókniarz jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji niż przed przed wakacjami. Matej Zagar oraz Fredrik Lindgren zaczęli zdobywać dwucyfrowe dorobki punktowe. Do tego dochodzi niesamowity Leon Madsen. Nawet Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski zdobywało punkty, które przekładają się na dobre rezultaty całej drużyny. Marek Cieślak zdaję sobie sprawe, że to może nie wystarczyć do wyeliminowania drużyny z Leszna. Unia ma mocną czwórkę seniorów oraz juniorów. Problemy w ostatnim czasie dopadły Jarosława Hampela. Biorąc pod uwagę mecze w fazie zasadniczej to kibice z Częstochowy muszą być niezadowoleni, ponieważ ich zespół przegrał wysoko zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Wydaje się, że do finały powinni wjechać Leszczynianie.

Falubaz do rywalizacji z Wrocławiem przystępuje osłabiony brakiem Nickiego Pedersena. Doznał on koszmarnie wyglądającego upadku w pierwszy biegu poprzedniej kolejki z Toruniem. W jego miejsce Adam Skórnicki wstawił do składu Martina Smolińskiego. Zielonogórzanie muszą liczyć na trójkę: Martin Vaculik, Patryk Dudek oraz Michael Jepsen Jensen. To oni są kluczem do biegowych zwycięstw i wypracowanie przewagi przed rewanżem. Strata Pedersena nie musi być aż tak bardzo odczuwalna, ponieważ Duńczyk w ostatnim meczach prezentował sie słabo. Betard przed tygodniem doznał pierwszej porażki na własnym stadionie z Unią Leszno. Kibice zgromadzeni na obiekcie przyzwyczajeni do okazałych zwycięstw swoich pupili przeżyli szok i porażkę dwudziestoma punktami. Dariusz Śledź może skorzystać ze wszystkich swoich zawodników z Woffindenem na czele.

CZWARTEK – 29 SIERPNIA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

NIEDZIELA – 1 WRZEŚNIA 2019

15:30 PGE Ekstraliga – półfinał: STUDIO na żywo

Studio: Anita Mazur


16:00 PGE Ekstraliga – półfinał: FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – FOGO UNIA LESZNO na żywo
Ipla

Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut, reporter: Marcin Kuźbicki


18:30 PGE Ekstraliga – półfinał: STUDIO na żywo

Studio: Gabriel Waliszko, Piotr Świderski

19:00 PGE Ekstraliga – półfinał: STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński, reporterzy: Mateusz Kędzierski, Jakub Zborowski

20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 2 WRZEŚNIA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak