Mateusz Borek

MATEUSZ BOREK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 2 listopada 1972 roku w Dębicy. Obecnie pracuje w Polsacie, a także współpracuje z Eurosportem. Jest obecny również w „Przeglądzie Sportowym”, gdzie pisze felietony.

Image result for borek mateusz

Życie prywatne
Prywatnie związany z byłą modelką Joanną Chętnik-Borek. Ma syna Jakuba.

Początki kariery
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce, ukończył Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, a następnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją przygodę z zawodem rozpoczynał w Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie.

Canal+ (1996 – 2000)    
W 1996 roku Borek zgłosił się do powstałej wtedy redakcji sportowej pod nazwą Canal+. Początkowo szef polskiego oddziału francuskiej stacji Janusz Basałaj nie był zachwycony komentarzem młodego człowieka z Dębicy. Wówczas Mateusz Borek zgłosił się do Eurosportu, gdzie zebrał pierwsze doświadczenia związane z komentowaniem w dużej telewizji. Komentował wiele ważnych rywalizacji, m.in finał MŚ 1998, jednak zrobił to ze studia w Warszawie, a nie ze stadionu. Po progresie wykonanym w Eurosporcie pozycja Borka w Canal+ znacząco się poprawiła, zaczął komentować m.in. Bundesligę.

Polsat (2000 – 0becnie)
W 2000 roku dotychczasowy redaktor Canal+ dostał propozycje od wchodzącego na rynek telewizyjny Polsatu Sport. Skorzystał z oferty i jest w „słonecznej stacji” praktycznie od początku jej istnienia. Jak dotąd w Polsacie skomentował: sześć finałów Ligi Mistrzów, najważniejsze mecze MŚ 2002, MŚ 2006, a także ME 2008 i 2016. Skomentował wraz z Tomaszem Hajto wiele (jakże udanych) meczów z udziałem Reprezentacji Polski w latach 2014-2017. Pracował również przy rozgrywkach Ligi Europy, Bundesligi czy Ekstraklasy. Prowadził wiele magazynów piłkarskich m.in. Piłkarski Salon,  Studio Futbol, czy 2×45. Obecnie jest gospodarzem niedzielnego programu Cafe Futbol. Borek działa również przy sportach walki (boks, MMA). Jest prowadzącym studio i promotorem.

About the Author