Polska – Islandia o 5. miejsce oraz półfinały ME w Telewizji Polskiej.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn wchodzą w decydującą fazę. Już w piątek czas na mecze półfinałowe oraz mecz o 5 miejsce. Transmisje tych spotkań na antenie TVP 2, TVP Sport HD i sport.tvp.pl Najlepsza reprezentacja pierwszej dekady XXI w. […]

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn wchodzą w decydującą fazę. Już w piątek czas na mecze półfinałowe oraz mecz o 5 miejsce. Transmisje tych spotkań na antenie TVP 2, TVP Sport HD i sport.tvp.pl

Najlepsza reprezentacja pierwszej dekady XXI w. na ostatnich mistrzostwach europy zajęła odległe 11 miejsce. Do tej chwili reprezentacja Francji gra tak jak na nią przystało, a to dzięki pomieszaniu doświadczenia z młodością. I jest na najlepszej drodze do powrotu na szczyty europejskiego handballu. Jedyny mecz, który przegrali miał miejsce w drugiej fazie, ale porażka z reprezentacją trzech koron była bez większych konsekwencji i w półfinale zmierzą się z mistrzami świata Hiszpanami, którzy przez fazę grupową przeszli jak burza, kłopoty zaczęły się dopiero w II fazie, po porażce z gospodarzami i wygranym jedną bramką różnicy meczu z Austrią, na piero ostatni mecz z Macedonią wygrany spokojnie zagwarantował im drugie miejsce w grupie 1.

W drugim półfinale starcie gospodarzy imprezy oraz obrońcy tytułów Duńczyków z Chorwacją. Reprezentacja Danii, prowadzona przez Ulrika Wilbeka na tych mistrzostwach jeszcze nie przegrała i jest na najlepszej drodze do obrony tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Serbii. Chorwaci po ciężkim ale szczęśliwym dla nich meczu wyeliminowali naszą reprezentację, która w piątek zagra o 5 miejsce. Pojedynek obrońcy tytułu z brązowym medalistom poprzednich ME to przede wszystkim starcie genialnego w bramce Niklasa Landina z bardzo skutecznymi skrzydłowymi Chorwacji.

Nam po porażce z Chorwatami, pozostał tylko mecz o 5 miejsce.  Pojedynek z Islandia będzie wielkim rewanżem za ME 2010, wtedy obie drużyny spotkały się w meczu o 3 miejsce euro w Austrii. Tamten mecz wygrała Islandia 29:26. Dodatkową motywacją w meczu będzie bezpośrednia kwalifikacja do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze wywalczy je 5 najlepszych drużyn. Faworytem do zwycięstwa będzie nasz zespół, który z meczu na mecz gra coraz lepiej tak jak byśmy tego chcieli, a w szczególności cieszy dobra postawa naszych bramkarzy Sławka Szmala oraz Piotra Wyszomirskiego.

PIĄTEK – 24 STYCZNIA 2014

15:45 Mistrzostwa Europy – mecz o 5 miejsce: POLSKA – ISLANDIA na żywo
TVP 2 HDTVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański – Wojciech Nowiński (z Herning)
Studio: Dariusz Szpakowski
Reporter: Piotr Falkowski

18:20
Mistrzostwa Europy –  1/2 finału: DANIA – CHORWACJA na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański – Wojciech Nowiński (z Herning)

20:50 
Mistrzostwa Europy –  1/2 finału: FRANCJA – HISZPANIA na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański – Wojciech Nowiński (z Herning)

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam