Pora na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni. Transmisje z Innsbrucka na antenach TVP i Eurosportu

Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Austrii. Już od czwartku skoczkowie rozpoczną rywalizację na Bergisel. Transmisje w TVP Sport, TVP 1 i Eurosporcie 1.  Po dwóch pierwszych konkursach 67. Turnieju Czterech Skoczni na czele klasyfikacji znajduje się Ryoyu Kobayashi. Japończyk […]

Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Austrii. Już od czwartku skoczkowie rozpoczną rywalizację na Bergisel. Transmisje w TVP Sport, TVP 1 i Eurosporcie 1. 

Po dwóch pierwszych konkursach 67. Turnieju Czterech Skoczni na czele klasyfikacji znajduje się Ryoyu Kobayashi. Japończyk zwyciężył zarówno w Oberstdorfie, jak i w Garmisch-Partenkirchen. Nie możemy jednak mówić o dominacji skoczka z Hachimantai. Dwukrotnie za Japończykiem zawody kończył Markus Eisenbichler, który tracił do zwycięzcy 0,4 i 1,9 punktu. Na półmetku rywalizacji różnica pomiędzy pierwszym a drugim skoczkiem jest zatem bardzo mała. Na trzecim miejscu znajduje się Dawid Kubacki. Polak do lidera traci 22,9 punktu. Swoją wysoką pozycję Kubacki zawdzięcza świetnym skokom w niemieckiej części imprezy. Podium w Ga-Pa tylko potwierdziło, że metoda małych kroków, o której zawsze mówi zawodnik z Szaflar, przynosi oczekiwane efekty. Na szóstym miejscu znajduje się Kamil Stoch ze stratą 32, 1 punktu, a ósmy jest Piotr Żyła, tracący do Kobayashiego 39,3 punktu.

Walka o wygraną w Turnieju Czterech Skoczni powinna trwać do ostatniego skoku, który zawodnicy wykonają 6 stycznia w Bischofshofen. Zarówno Ryoyu Kobayashi, jak i Markus Eisenbichler mogą dokonać historycznej rzeczy dla swoich krajów. Japończycy na triumf swojego skoczka w TCS czekają od 1998 roku. Wówczas najlepszy w imprezie odbywającej się na przełomie grudnia i stycznia okazał się Kazuyoshi Funaki. Niemiecki skoczek po raz ostatni wygrywał w 2002 roku. Był to Sven Hannawald, który jako pierwszy w historii wygrał turniej zwyciężając we wszystkich czterech konkursach. W zeszłym sezonie jego wyczyn wyrównał Kamil Stoch. Czy w tym roku do elitarnego grona dołączy 22-letni Japończyk?

Już w czwartek odbędą się serie treningowe i kwalifikacje do piątkowych zawodów w Innsbrucku. Transmisję zmagań, które wyłonią pary do rywalizacji w systemie KO, przeprowadzi stacja Eurosport 1. Konkurs główny będzie można oglądać również na antenach TVP Sport i TVP 1.

CZWARTEK – 3 STYCZNIA 2019

13:30 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

14:00 
Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDIpla

15:15 
Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

PIĄTEK – 4 STYCZNIA 2019

13:10 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo
*(od 13:30 również w Eurosport 1 HD, od 13:50 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

14:00 
Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

16:00 
Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk