Prestiżowe Grand Prix Monako w TakSięGra FM

Dla wielu obserwatorów sezonu Formuły 1 jest to najatrakcyjniejsza eliminacja całego sezonu. Oto nastał weekend, w którym bolidy najlepszej serii wyścigowej świata będą walczyć o punkty na ulicach Monte Carlo. Po wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, który odbył się dwa […]

Dla wielu obserwatorów sezonu Formuły 1 jest to najatrakcyjniejsza eliminacja całego sezonu. Oto nastał weekend, w którym bolidy najlepszej serii wyścigowej świata będą walczyć o punkty na ulicach Monte Carlo.

Po wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, który odbył się dwa tygodnie temu, sytuacja w klasyfikacji generalnej zrobiła się nieco ciekawsza. Zwycięzca wyścigu w Barcelonie, Nico Rosberg, zmniejszył stratę do liderującego Lewisa Hamiltona do 20 punktów. Z kolei Sebastian Vettel, który stanął na najniższym stopniu podium poprzedniego wyścigu, traci do swojego rodaka już tylko 11 oczek. W punktacji zespołowej mamy wyraźnie prowadzącego Mercedesa z 202 punktami na koncie. Dokładnie 70 punktów mniej ma drugie Ferrari, a trzeci Williams uzbierał jak dotąd 81 oczek.

Poza Formułą 1 kibice na torze w Księstwie będą mogli zobaczyć rywalizację innych serii. Ze szczególną uwagą będziemy przyglądać się walce w Porsche Supercup, bowiem po drugim miejscu Kuby Giermaziaka w Grand Prix Hiszpanii apetyty z pewnością wzrosły. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że przed rokiem polski kierowca wygrał wyścig na ulicach w Monte Carlo po starcie z pole position.

Obiekt w Monako generuje wiele niespodziewanych rezultatów przez wzgląd na ciasne zakręty i brak poboczy. Praktycznie każdy błąd kończy się uderzeniem w barierki i uszkodzeniem auta. Stwarza to szanse zawodnikom ze słabszych ekip na dobry rezultat, o ile uda im się wyeliminować błędy. Cała ta otoczka sprawia, że wyścig jest bardzo chętnie oglądany nie tylko przez telewidzów na całym świecie, ale i gwiazdy showbiznesu na miejscu. Bilety na takie wydarzenie należą do jednych z najdroższych w całym kalendarzu.

SOBOTA – 23 MAJA 2015

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Monako: KWALIFIKACJE na-żywo
TSG-FM
Komentarz:  Karol Górka

NIEDZIELA – 24 MAJA 2015

09:45 Porsche Supercup – Grand Prix Monako: WYŚCIG na-żywo
TSG-FM
Komentarz: Karol Górka – Jakub Balcerski

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Monako: WYŚCIG na-żywo
TSG-FM
Komentarz: Przemysław Mitak – Jakub Balcerski

Przygotował: Krzysztof Sędzicki

About Krzysztof Sędzicki