Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w Eurosport Playerze

Wyjątkowo krótko musieli kibice kobiecych skoków narciarskich na kolejną odsłonę Pucharu Świata. Zawody w Titisee-Neustadt będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze. Zmagania na Hochfirstschanze będą pierwszymi w tym sezonie w wykonaniu pań na dużej skoczni. Początkowo w ten weekend zawodniczki […]

Wyjątkowo krótko musieli kibice kobiecych skoków narciarskich na kolejną odsłonę Pucharu Świata. Zawody w Titisee-Neustadt będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze.

Zmagania na Hochfirstschanze będą pierwszymi w tym sezonie w wykonaniu pań na dużej skoczni. Początkowo w ten weekend zawodniczki miały rywalizować w pobliskim Hinterzarten, jednak ze względu na opóźnienia w przebudowie tamtejszego obiektu jeszcze w październiku przeniesiono rywalizację do Neustadt.

W tym sezonie rywalizacja przebiega pod znakiem niespodzianek. Do takich można zaliczyć bowiem dwa podia Marity Kramer, która tym samym jest liderką Pucharu Świata, a także nieco słabsze wyniki Maren Lundby, która po raz ostatni poza podium w dwóch konkursach zaczynała sezon 2016/2017. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedziła ją już rodaczka, Eirin Maria Kvandal, również niespodziewana triumfatorka z Ljubna, dla której sezon 2020/2021 jest debiutem na najwyższym poziomie zmagań w skokach narciarskich (w Ramsau nie zakwalifikowała się do drugiej serii).

W Titisee-Neustadt zobaczymy ponownie pięć Polek – Kingę Rajdę, która wciąż jako jedyna zapunktowała w tegorocznym Pucharze Świata, Kamilę Karpiel, która w konkursie drużynowym w Ljubnie była najlepszą zawodniczką w drużynie Łukasza Kruczka, Annę Twardosz, Joannę Szwab oraz Nicole Konderlę.

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

13:35 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 

Komentarz: Jakub Pieczatowski

NIEDZIELA -31 STYCZNIA 2021

13:05 Puchar Świata Kobiet, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 

About Wojciech Nowakowski