Puchar Świata w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej w Eurosporcie i TVP Sport

Pierwszy raz w tym sezonie biegacze pojadą na zawody Pucharu Świata by startować wyłącznie w konkurencjach sprinterskich. Transmisje z Planicy zaplanowały Eurosport oraz TVP Sport. W stacji zarządzanej przez grupę Discovery obejrzeć będziemy mogli również rywalizację kombinatorów. W sobotę rozegrane […]

Pierwszy raz w tym sezonie biegacze pojadą na zawody Pucharu Świata by startować wyłącznie w konkurencjach sprinterskich. Transmisje z Planicy zaplanowały Eurosport oraz TVP Sport. W stacji zarządzanej przez grupę Discovery obejrzeć będziemy mogli również rywalizację kombinatorów.

W sobotę rozegrane zostaną zmagania indywidualne, natomiast w niedzielę obejrzymy rywalizację drużynową. W Planicy zabraknie większości liderów reprezentacji Norwegii – wśród pań na liście nieobecnych są m.in. Therese Johaug, Heidi Weng czy Ingvild Flugstad Oestberg, wsród panów natomiast Johannes Hoesflot Klaebo czy Emil Iversen. Czołowa nacja największe nadzieje pokłada w liderce klasyfikacji sprinterskiej, Maiken Caspersen Falli, która jednak przed tygodniem w Davos musiała uznać wyższość dwudziestoletniej Szwedki Linn Svahn.

Po tygodniu przerwy do rywalizacji powracają również dwuboiści. W Ramsau po raz pierwszy w tym sezonie będą się oni mierzyć ze sobą na skoczni normalnej. Również i tu oczy kibiców zwrócone są przede wszystkim na Norwegów – Jarl Magnus Riiber jest niepokonany w dotychczasowej rywalizacji, a oprócz niego i jego rodaków na podium stawali wyłącznie Niemcy – dwukrotnie Vinzenz Geiger i raz Fabian Rießle.

SOBOTA – 21 GRUDNIA 2019

13:20 Puchar Świata, Planica, Słowenia: BIEGI SPRINTERSKIE STYLEM DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

NIEDZIELA – 22 GRUDNIA 2019

11:00 Puchar Świata, Planica, Słowenia: SPRINTY DRUŻYNOWE STYLEM DOWOLNYM na żywo
Eurosport PlayerIplasport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski