Puchar Świata w Bobslejach i Skeletonie wraca do Europy, Puchar Świata w Altenbergu w TVP Sport

Po raz pierwszy w obecnym sezonie zawodnicy startujący w Pucharze Świata w skeletonie i bobslejach zawitają do Europy. Po dwóch rundach cyklu, które odbyły się na kontynencie amerykańskim sportowcy rywalizować będą w Altenbergu, gdzie znajduje się najmłodszy z czterech niemieckich […]

Po raz pierwszy w obecnym sezonie zawodnicy startujący w Pucharze Świata w skeletonie i bobslejach zawitają do Europy. Po dwóch rundach cyklu, które odbyły się na kontynencie amerykańskim sportowcy rywalizować będą w Altenbergu, gdzie znajduje się najmłodszy z czterech niemieckich torów lodowych. Ślizgi bobsleistów i skeletonistów oglądać będzie można za pomocą TVP Sport. 

Skeleton

W Europie swoje starty w Pucharze Świata zainaugurują czołowi zawodnicy rosyjscy, którzy zrezygnowali ze startów w Lake Placid i Calgary. Ciekawie zapowiada się rywalizacja mistrza olimpijskiego Aleksandra Trietjakowa z najlepszy zawodnikiem tej dyscypliny sportu w historii Łotyszem Martinsem Dukursem. Dukursowi, który jest na dobrej drodze do zdobycia po raz szósty z rzędu kryształowej kuli (w USA i Kanadzie odnotował dwa pewne zwycięstwa) brakuje jedynie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Na drugim miejscu w klasyfikacji ogólnej znajduje się starszy brat Martinsa Tomass, który wciąż pozostaje w jego cieniu. Rewelacją tego sezonu jest Koreańczyk Yun-Sung Bin, który zajął trzecie miejsce w Calgary. Widać Koreańczycy już zaczęli ,,zbroić” się przed Igrzyskami w Pyeongchang. W rywalizacji kobiet oprócz Rosjanek (Jelena Nikitina, Maria Orłowa) do startów wraca Lizzie Yarnold. Brytyjska mistrzyni olimpijska po zwycięstwie w pierwszych zawodach tego sezonu, zrezygnowała z drugiego występu z powodów zdrowotnych. Pod jej nieobecność swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Elizabeth Vathje. Młodziutka Kanadyjka znajduje się na czele klasyfikacji kobiet. Ciekawe, czy będzie ona w stanie nawiązać walkę z najlepszymi na torach europejskich.

Bobsleje

Po nieudanych dla niemieckich bobsleistów Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, gdzie Niemcy nie zdobyli ani jednego medalu obecny sezon układa się dla nich bardzo pomyślnie. Zarówno w męskich dwójkach i czwórkach niemieccy piloci znajdują się na czele klasyfikacji generalnej. W dwójkach prowadzi Francesco Friedrich, zaś w czwórkach Maximillian Arndt. Dodatkowo na drugim miejscu wśród dwójek znajduje się Anja Schneiderheinze. W Altenbergu zawodnikom niemieckim zagrozić powinny przede wszystkim załogi łotewskie pod przewodnictwem Oskarsa Melbardisa. Łotysze świetnie spisali się w Calgary, gdzie byli najlepsi zarówno w czwórce, jak i w dwójce. Ponadto w dwójkach groźni mogą być Szwajcarzy. Dwójki kierowane przez wicemistrza olimpijskiego Beata Heftiego i Rico Petera notują w tym sezonie bardzo dobre wyniki. W kadrze Rosjan braki po zakończeniu kariery przez Aleksandra Zubkowa stara wypełnić się Aleksandr Kasjanow, jak na razie Rosjanin zdołał zająć drugie miejsce na podium w Lake Placid. W dwójkach kobiet o zwycięstwo powinny walczyć załogi amerykańskie. Na trzecią wygraną z rzędu ma szansę Elana Meyers Taylor. Poza rodaczkami zagrozić powinna jej mistrzyni olimpijska Kaillie Humphries, która nie tak dawno uhonorowana została tytułem najlepszego sportowca Kanady. 

PIĄTEK – 9 STYCZNIA 2014

09:00 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy –skeleton, kobiety: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

10:25 
Puchar Świata, Altenberg, Niemcy –skeleton, kobiety: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

13:25 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy –bobsleje, dwójki kobiet: I PRZEJAZD premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda


13:55 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy –bobsleje, dwójki kobiet: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

SOBOTA – 10 STYCZNIA 2014

08:55 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy – skeleton, mężczyźni: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

12:25 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy – bobsleje, dwójki mężczyzn: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda


13:25 
Puchar Świata, Altenberg, Niemcy – skeleton, mężczyźni: II PRZEJAZD premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

13:55 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy – bobsleje, dwójki mężczyzn: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

 

NIEDZIELA – 11 STYCZNIA 2014

09:55 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy – czwórki: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

11:25 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy – czwórki: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

 

About Bartosz Mierzwa