Puchar Świata w Engelbergu na antenach TVP i Eurosportu

Konkursom Pucharu Świata w Engelbergu zawsze towarzyszy świąteczna atmosfera. Czy udzieli się ona polskim skoczkom? Niejednokrotnie szwajcarska miejscowość była szczęśliwa dla naszych reprezentantów.  Najlepszym tego przykładem jest sezon 2013/2014. Wówczas skoczkowie trenowani przez Łukasza Kruczka postarali się o świetny prezent dla […]

Konkursom Pucharu Świata w Engelbergu zawsze towarzyszy świąteczna atmosfera. Czy udzieli się ona polskim skoczkom? Niejednokrotnie szwajcarska miejscowość była szczęśliwa dla naszych reprezentantów. 

Najlepszym tego przykładem jest sezon 2013/2014. Wówczas skoczkowie trenowani przez Łukasza Kruczka postarali się o świetny prezent dla kibiców. W pierwszym konkursie triumfował Jan Ziobro, a Kamil Stoch zajął drugie miejsce. W niedzielę również słuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, tym razem granego dla Kamila Stocha, obok którego na trzecim stopniu podium stał Jan Ziobro. Powiedzieć, że były to udane zawody to z pewnością zbyt mało. W dziesiątce rywalizację kończyli także Piotr Żyła i Klemens Murańka.

Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby w tym roku polscy skoczkowie nawiązali do tamtych  wydarzeń. Nie pogardzimy nawet jednym miejscem na podium. Po Klingenthal możemy mieć mieszane uczucia i takie mają zapewne również sami skoczkowie. Po sobotnim konkursie drużynowym, który reprezentacja Polski wygrała w znakomitym stylu, przyszedł nieco słabszy konkurs indywidualny. Wprawdzie mieliśmy dwóch skoczków w dziesiątce, Piotr Żyła był dziewiąty a Kamil Stoch dziesiąty, jednak po ich wypowiedziach i naszych nastrojach można śmiało stwierdzić, że pozostał mały niedosyt.

Pozytywną sprawą były punkty zdobyte przez Klemensa Murańkę, który po raz ostatni znalazł się w trzydziestce podczas konkursu w Lillehammer w 2016 roku. To on sprawił, że w początkowej fazie Pucharu Świata możemy wystawiać siedmiu zawodników. Nie krył zadowolenia i miał nadzieję, że doda mu to motywacji i pozytywnej energii do dalszego trenowania. Jeszcze tylko w Engelbergu reprezentacja Polski będzie mogła wystawić w kwalifikacjach siedmioosobowy skład. Od początku Turnieju Czterech Skoczni do rywalizacji będzie mogła przystąpić tylko szóstka Polaków.

Przed nami weekend z emocjami w Engelbergu. Po zmaganiach w Szwajcarii skoczkowie udadzą się do domów na Święta Bożego Narodzenia. Nie będzie to jednak długa przerwa, bo już 26 grudnia w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Polski. 28 grudnia wystartuje Turniej Czterech Skoczni.

PIĄTEK – 20 GRUDNIA 2019

17:25 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

18:00 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

19:15 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 21 GRUDNIA 2019

15:25 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: STUDIO 
*(od 15:40 również w Eurosport 1 HD, od 15:45 także w TVP 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:00 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

17:45 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 22 GRUDNIA 2019

14:15 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: STUDIO 
*(od 14:50 również w Eurosport 1 HD i  TVP 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:00 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

16:45 Puchar Świata, Engelberg, Szwajcaria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk