Puchar Świata w kajakarstwie górskim w Eurosporcie

Międzynarodowa Federacja Kajakowa planuje w tym sezonie dwie imprezy Pucharu Świata w slalomie. Pierwszą z nich, rozgrywaną w ten weekend w Słowenii, pokaże Eurosport. Na torze w Tacen, północno-zachodniej dzielnicy Lublany, największą gwiazdą będą kanadyjkarze gospodarzy, Benjamin Savšek i Luka […]

Międzynarodowa Federacja Kajakowa planuje w tym sezonie dwie imprezy Pucharu Świata w slalomie. Pierwszą z nich, rozgrywaną w ten weekend w Słowenii, pokaże Eurosport.

Na torze w Tacen, północno-zachodniej dzielnicy Lublany, największą gwiazdą będą kanadyjkarze gospodarzy, Benjamin Savšek i Luka Božič, a także kajakarz Peter Kauzer. Lista nieobecnych jest natomiast dużo dłuższa – zabraknie m.in. reprezentacji Polski czy czołowej nacji w tej odmianie kajakarstwa, Słowaków. Czesi natomiast przysyłają skład pozbawiony paru gwiazd, nie zobaczymy m.in. Amálie Hilgertovej czy Jiříego Prskaveca. Pojawią się za to Lukáš Rohán i Gabriela Satková, a także nowo kreowany mistrz Europy U23 w kanadyjkach, Vojtěch Heger, który na torze w Krakowie pokonał m.in. Kacpra Sztubę.

Nieco lepiej wygląda stawka żeńska – nie ma wprawdzie, podobnie jak u panów, Brytyjek i Australijek, ale zobaczymy m.in. startujące i w kajakach, i w kanadyjkach Brazylijkę Anę Satilę, Austriaczkę Nadine Weratschnig, Amerykankę Evy Leibfahrt czy Rosjankę Alsu Minazową. Silny skład wystawiają też Francuzi – Camille Prigent i Lucie Prioux z wrześniowych mistrzostw Europy w Pradze wróciły z medalami.

SOBOTA – 17 PAŹDZIERNIKA 2020

11:30 Puchar Świata, Lublana, Słowenia: ZAWODY 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

NIEDZIELA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

11:30 Puchar Świata, Lublana, Słowenia: ZAWODY 
*(o 17:15 w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player

Komentarz: Paweł Ulbrych

About Wojciech Nowakowski