Puchar Świata w Kombinacji Norweskiej w Chaux-Neuve na antenie Eurosportu 2

Kolejnym przystankiem rywalizacji o kryształową kulę w kombinacji norweskiej będzie Chaux-Neuve. Francuska wioska, licząca zaledwie dwustu mieszkańców po raz kolejny wypełni się sympatykami tej dyscypliny sportu (szacuje się, że imprezę corocznie odwiedza nawet 15 tysięcy kibiców). Na zawodników czeka jeden konkurs indywidualny […]

Kolejnym przystankiem rywalizacji o kryształową kulę w kombinacji norweskiej będzie Chaux-Neuve. Francuska wioska, licząca zaledwie dwustu mieszkańców po raz kolejny wypełni się sympatykami tej dyscypliny sportu (szacuje się, że imprezę corocznie odwiedza nawet 15 tysięcy kibiców). Na zawodników czeka jeden konkurs indywidualny oraz sprint drużynowy. Transmisję z zawodów przeprowadzi drugi kanał Eurosportu, niestety tylko z konkursów skoków.

Do rywalizacji, po przerwie spowodowanej chorobą wraca aktualny lider klasyfikacji Pucharu Świata Niemiec Fabian Riessle. Jego przerwę w treningach zapewne będzie starał się wykorzystać Mikko Kokslien z Norwegii, który znajduje się na drugim miejscu w ,,generalce”. W poprzednich indywidualnych zawodach w Schonach nieco poniżej oczekiwań własnej publiczności zaprezentowali się pozostali reprezentanci Niemiec – Johannes Rydzek był ósmy, Tino Edelmann jedenasty, a obrońca kryształowej kuli Eric Frenzel dopiero czternasty. Stosunkowo dalekie pozycje Niemcy powetowali sobie zwycięstwem w rywalizacji drużynowej. Gospodarze liczą na udany start Jasona Lamy Chappuis. Francuski mistrz jest magnesem dla kibiców zawodów w Chaux-Neuve, jednak tylko raz udało mu się tu wygrać. W Schonach swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł Austriak Lukas Klapfer. Uczynił to mimo nie najlepszego biegu i pogoni wicemistrza olimpijskiego z Soczi Japończyka Akito Watabe. W sprincie drużynowym o zwycięstwo powinny walczyć będą ekipy z Niemiec i Norwegii. Być może niesieni dopingiem własnej publiczności w walkę włączą się też Francuzi. We Francji wystąpi trzy osoba reprezentacja Polski w składzie Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok. Cała trójka wystąpi w zawodach indywidualnych, która zdecyduje o składzie polskiej drużyny w sprincie.

SOBOTA – 10 STYCZNIA 2015

10:15 Puchar Świata, Chaux-Neuve, Francja: SKOKI na żywo
Eurosport 2 HD

NIEDZIELA – 11 STYCZNIA 2014

10:00 Puchar Świata, Chaux-Neuve, Francja: SKOKI na żywo
Eurosport 2 HD


Przygotował: Bartosz Mierzwa

About Bartosz Mierzwa