Puchar Świata w Lahti na antenach TVP 1 i Eurosportu 1

Za nami pełne emocji Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Po długim pobycie w Korei Południowej skoczkowie powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W najbliższy weekend zaprezentują się w Lahti. Z Pjongczang nasi reprezentanci wrócili z mieszanymi uczuciami. Rywalizacja olimpijska nie […]

Za nami pełne emocji Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Po długim pobycie w Korei Południowej skoczkowie powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W najbliższy weekend zaprezentują się w Lahti.

Z Pjongczang nasi reprezentanci wrócili z mieszanymi uczuciami. Rywalizacja olimpijska nie zaczęła się zbyt dobrze. W konkursie indywidualnym rozgrywanym na skoczni normalnej Kamil Stoch zajął 4, a Stefan Hula 5 miejsce. To w zasadzie dobre pozycje, ale na półmetku zawodów Polacy plasowali się na dwóch pierwszych lokatach. Jednak kuriozalne warunki, w jakich była przeprowadzana rywalizacja, uniemożliwiły nam radość z medali dla Polski. Ta przyszła nieco pózniej. Dokładnie tydzień po pierwszych zawodach, odbył się konkurs na skoczni dużej. Kamil Stoch obronił tytuł Mistrza Olimpijskiego z Soczi, i w swojej kolekcji ma już trzy złote medale. Do tego dołożył jeszcze medal brązowy wywalczony w rywalizacji zespołowej. Oprócz Stocha w drużynówce skakali Stefan Hula, Dawid Kubacki i Maciej Kot. Ten sam skład rywalizował we wszystkich olimpijskich konkursach. Cały czas rolę rezerwowego pełnił Piotr Żyła.

Igrzyska W Pjongczang przeszły już jednak do historii. Pora wracać do rywalizacji o Puchar Świata. Tutaj na czele wciąż znajduje się Kamil Stoch, który o 43. punkty wyprzedza Richarda Freitaga. Niemiec zanotował ostatnio spadek formy, ale grozny może być jego rodak, Andreas Wellinger. Mistrz Olimpijski ze skoczni normalnej traci do Stocha 127. punktów. Z Polaków w czołowej dziesiątce znajduje się jeszcze Dawid Kubacki (10 miejsce). Trzynasty jest Stefan Hula, czternasty Piotr Żyła a dwudziesty pierwszy Maciej Kot.

pasek2

PIĄTEK – 2 MARCA

18:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 3 MARCA 2018

16:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo


16:15 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: WSTĘP DO KONKURSU na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:30
 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 4 MARCA 2018

15:15 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO na żywo


15:15 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: WSTĘP DO KONKURSU na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:30
 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk