Puchar Świata w Lahti na antenach TVP i Eurosportu

W Pucharze Świata przyszedł czas na zawody w Lahti. Na Salpausselce odbędą się aż trzy konkursy. Dodatkowa rywalizacja zostanie przeprowadzona za odwołane zmagania w Ruce.  To właśnie w Lahti, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i odbędą się trzy odsłony rywalizacji, […]

W Pucharze Świata przyszedł czas na zawody w Lahti. Na Salpausselce odbędą się aż trzy konkursy. Dodatkowa rywalizacja zostanie przeprowadzona za odwołane zmagania w Ruce. 

To właśnie w Lahti, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i odbędą się trzy odsłony rywalizacji, rozegrany zostanie 1000. konkurs w historii Pucharu Świata. Ochotę na celebrowanie tego jubileuszu mieli Rumunii, ale wskutek anulowania zmagań w Ruce i Willingen, historyczny dzień przeniósł się do Finlandii. W piątek odbędą się oficjalne treningi, kwalifikacje oraz pierwszy z konkursów indywidualnych. W sobotę będziemy świadkami rywalizacji drużynowej, a w niedzielę emocjonować się będziemy drugimi zawodami indywidualnymi.

Z dobrym nastawieniem do Lahti udaje się Kamil Stoch. Tamtejszy obiekt jest bardzo szczęśliwy dla Polaka. W 2018 i 2019 roku odnosił tutaj bardzo przekonujące zwycięstwa. Przewagi nad pokonanymi zawodnikami były ogromne. Dwa lata temu Stoch wyprzedził drugiego Markusa Eisenbichlera o 28,2 punktu, a rok temu triumfował nad Ryoyu Kobayashim z przewagą 17,2 punktu. W trwającym sezonie Stoch wygrywał już w Engelbergu i Zakopanem. To również bardzo przyjemne skocznie dla trzykrotnego Mistrza Olimpijskiego. Może podobnie będzie w ten weekend.

Oprócz Kamila Stocha do Finlandii udaje się szóstka reprezentantów Polski. Będzie to identyczny skład, jaki oglądaliśmy w poprzednich zawodach w Rasnovie. Do rywalizacji przystąpią zatem: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Można było przypuszczać, że po dwóch zwycięstwach w Predazzo w ramach Pucharu Kontynentalnego, do składu dołączy Maciej Kot. Reprezentant Polski pozostanie jednak w drugiej lidze zmagań i będzie walczył o utrzymanie siedmioosobowego limitu zawodników na turniej Raw Air.

PIĄTEK – 28 LUTEGO 2020

15:25 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:55 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
*(od 17:15 również w Eurosport 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:25 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

19:15 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.plSOBOTA – 29 LUTEGO 2020

15:05 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
*(od 15:50 również w TVP 1 HD)
sport.tvp.pl

16:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS DRUŻYNOWY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

18:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl


NIEDZIELA – 1 MARCA 2020

15:00 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
*(od 15:15 również w TVP 1 HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

15:30 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

17:20 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk