Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na antenach Eurosportu

Po emocjach związanych z mistrzostwami świata rywalizacja w narciarstwie alpejskim powraca na stoki pucharowe. Zawody w Bansku i Val di Fassa pokaże Eurosport. Żeńskie zawody we Włoszech zorganizowano w ramach zastępstwa za próbę przedolimpijską w Yanqing, a pierwszy bieg zjazdowy, […]

Po emocjach związanych z mistrzostwami świata rywalizacja w narciarstwie alpejskim powraca na stoki pucharowe. Zawody w Bansku i Val di Fassa pokaże Eurosport.

Żeńskie zawody we Włoszech zorganizowano w ramach zastępstwa za próbę przedolimpijską w Yanqing, a pierwszy bieg zjazdowy, który rozegrany zostanie w piątek, przeniesiono z Sankt Moritz. Pełne niespodzianek mistrzostwa w Cortinie dołączyły do grona faworytek Kirę Weidle – sensacyjną wicemistrzynię w zjeździe. Pod nieobecność Sofii Goggi na stokach Val di Fassa rozegra się walka o najlepszą pozycję wyjściową do walki o Małą Kryształową Kulę przed finałem sezonu w Lenzerheide. Ponadto Lara Gut-Behrami do Petry Vlhovej traci jedynie 42 punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i będąc faworytką supergigantowej ma duże szanse na przejęcie żółtego plastronu w najbliższy weekend.

Panowie po mistrzostwach świata powracają do rywalizacji gigantowej – dwa konkursy w tej konkurencji rozegrane zostaną w Bansku. Rozgoryczony brakiem medalu tegorocznych mistrzostw świata w gigancie Alexis Pinturault z pewnością będzie chciał sobie odbić niepowodzenie. Z kolei jego rodak Mathieu Faivre będzie chciał potwierdzić swoje złoto, a niespodziewany srebrny medalista, Włoch Luca De Aliprandini, że jego wynik w Cortinie nie był przypadkowy. W walce o Małą Kryształową Kulę Marco Odermatt do Pinturault traci jedynie 40 oczek – dwie wygrane w Bułgarii zagwarantowałyby mu co najmniej zrównanie się punktami z Francuzem, bez względu na rezultat lidera Pucharu Świata.

PIĄTEK – 26 LUTEGO 2021

11:35 Puchar Świata, Val di Fassa, Włochy: ZJAZD KOBIET
Eurosport Player

SOBOTA – 27 LUTEGO 2021

09:50 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 


11:00 Puchar Świata, Val di Fassa, Włochy: ZJAZD KOBIET 


12:35 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 


NIEDZIELA – 28 LUTEGO 2021

09:50 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 


11:00 Puchar Świata, Val di Fassa, Włochy: SUPERGIGANT KOBIET 


12:30 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 

About Wojciech Nowakowski