Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim w Bad Kleinkirchheim w Eurosporcie

Po raz kolejny w tym sezonie narciarki alpejskie zawitają do Austrii. Po zawodach na tyrolskich stokach w Soelden i Kühtai zawodniczki odwiedzą Karyntię, gdzie w Bad Kleinkirchheim rywalizować będą na trasie nazwanej na cześć mistrza olimpijskiego i pięciokrotnego zdobywcy małej kryształowej kuli w […]

Po raz kolejny w tym sezonie narciarki alpejskie zawitają do Austrii. Po zawodach na tyrolskich stokach w Soelden i Kühtai zawodniczki odwiedzą Karyntię, gdzie w Bad Kleinkirchheim rywalizować będą na trasie nazwanej na cześć mistrza olimpijskiego i pięciokrotnego zdobywcy małej kryształowej kuli w zjeździe Franza Klammera. Zawody w Bad Kleinkirchheim śledzić będzie można za pośrednictwem pierwszego kanału Eurosportu.

W Austrii panie rywalizować będą w zjeździe i supergigancie. Po kontuzji prawego kolana udanie do walki w Pucharze Świata powróciła Lindsey Vonn. Amerykanka, która w latach 2008-2013 wygrywała w klasyfikacji zjazdowej była w tym sezonie najlepsza w tej konkurencji w Lake Louise i Val-d’Isère. Być może w Bad Kleinkirchheim przypomni sobie o swoich zwycięstwach supergigantowych. O kolejne punkty i umocnienie swojej pozycji w cyklu PŚ walczyć będzie Słowenka Tina Maze. Zawodniczka, która nie tak dawno została najlepszą sportsmenką swojego kraju to jedna z nielicznych alpejek, która startuje we wszystkim konkurencjach, a zawody w Austrii do znakomita okazja by uciec rywalkom specjalizującym się w konkurencjach technicznych. Gospodarze liczyć będą na występy trzeciej w klasyfikacji ogólnej Anny Fenninger, Elizabeth Goergl czy Nicole Hosp. Groźna może być też przewodząca w klasyfikacji supergiganta Szwajcarka Lara Gut.

Ostatnie zawody Pucharu Świata w Bad Kleinkirchheim odbyły się trzy lata temu. Wówczas najlepsze były wspomniana już Elizabeth Goergl i piąta w ostatnim zjeździe (Val-d’Isère) Szwajcarka Fabienne Suter.

PIĄTEK – 9 STYCZNIA 2014

11:30 Puchar Świata, Bad Kleinkirchheim, Austria – zjazd kobiet: TRENING na żywo
Eurosport HD
Komentarz w polskim Eurosporcie: Witold Domański

SOBOTA – 10 STYCZNIA 2014

11:15 Puchar Świata, Bad Kleinkirchheim, Austria: ZJAZD KOBIET na żywo
Eurosport 2 HD
Komentarz: Witold Domański

NIEDZIELA – 11 STYCZNIA 2014

11:00 Puchar Świata, Bad Kleinkirchheim, Austria: SUPERGIGANT KOBIET na żywo
Eurosport 2 HD
Komentarz: Witold Domański

About Bartosz Mierzwa