Puchar Świata w narciarstwie alpejskim z Levi na antenie Eurosportu 1

Dwa tygodnie temu w Solden sezon zainaugurowały Panie. Niestety nie udało się to mężczyznom, których starty storpedowała ekstremalnie niesprzyjająca pogoda. W fińskim Levi powinno obyć się bez takich problemów.  Pierwszy start kobiet w sezonie 2017/2018 wygrała Viktoria Rebensburg. Źle wyglądający upadek […]

Dwa tygodnie temu w Solden sezon zainaugurowały Panie. Niestety nie udało się to mężczyznom, których starty storpedowała ekstremalnie niesprzyjająca pogoda. W fińskim Levi powinno obyć się bez takich problemów. 

Pierwszy start kobiet w sezonie 2017/2018 wygrała Viktoria Rebensburg. Źle wyglądający upadek zaliczyła Szwajcarka Lara Gut. Szybciej niż się spodziewano rywalizację rozpoczęła Lindsey Vonn. Nie był to jednak dla niej udany weekend. Amerykanka po kiepskim zjeździe uplasowała się na 34. pozycji. Reprezentantka Polski, Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 37. miejsce.

W składzie Austrii na zawody w Levi znalazła się Michaela Kirchgasser. Austriaczka na wiosnę przeszła dwie operacje kolana. Do rywalizacji powraca również Michelle Gisin. Przerwa Szwajcarki po kontuzji więzadła pobocznego okazała się krótsza, niż początkowo zakładano. Wśród mężczyzn do Pucharu Świata wraca Fritz Dopfer. Niemiec po złamaniu nogi przechodził niespełna roczną rehabilitację. Wciąż ważą się losy startu Marcela Hirschera. Początkowo jego wkroczenie do rywalizacji planowane było na początek grudnia. Kilka dni temu pojawiły się informacje, że wystartuje on już w ten weekend. Po treningach w Reiteralm u Austriaka powrócił jednak ból w kostce. Start w niedzielnej rywalizacji stoi zatem pod znakiem zapytania.

SOBOTA – 11 LISTOPADA 2017

09:45 Puchar Świata, Levi, Finlandia: SLALOM KOBIET – I PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:45 
Puchar Świata, Levi, Finlandia: SLALOM KOBIET – II PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 12 LISTOPADA 2017

09:45 Puchar Świata, Levi, Finlandia: SLALOM MĘŻCZYZN – I PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:45 
Puchar Świata, Levi, Finlandia: SLALOM MĘŻCZYZN – II PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

 

About Michał Winiarczyk