Puchar Świata w narciarstwie dowolnym w Eurosporcie i Polsacie Sport News

Amerykańskie Deer Valley będzie gościć Puchar Świata w narciarstwie dowolnym. Rywalizację w jeździe po muldach i skokach akrobatycznych pokażą Eurosport i Polsat Sport News. Po skompletowaniu pięciu wygranych w tym sezonie Maksim Burow jest już pewien zdobycia Kryształowej Kuli w […]

Amerykańskie Deer Valley będzie gościć Puchar Świata w narciarstwie dowolnym. Rywalizację w jeździe po muldach i skokach akrobatycznych pokażą Eurosport i Polsat Sport News.

Po skompletowaniu pięciu wygranych w tym sezonie Maksim Burow jest już pewien zdobycia Kryształowej Kuli w skokach akrobatycznych, dzięki czemu nie odczuje on braku startu w Deer Valley, dokąd nie udała się cała rosyjska kadra. Jest to szansa dla reprezentantów innych nacji na walkę o wyższe miejsca w klasyfikacji końcowej – na razie w czołowej piątce spoza Rosji jest jedynie Szwajcar Noé Roth. U pań z kolei Nowozelandka Laura Peel stanie naprzeciw całej koalicji gospodyń, broniąc swojej przewagi – nad Winter Vinecki ma 107 punktów, nad Megan Nick 132, a nad Ashley Caldwell 156.

Wcześniej jednak stok w Deer Valley pełen będzie nierówności. W rywalizacji kobiecej łatwo wskazać faworytkę, zarówno czwartkowej rywalizacji „klasycznej”, jak i podwójnej, która odbędzie się w piątej – Perrine Laffont wygrała wszystkie trzy tegoroczne konkursy i wygraną w Stanach Zjednoczonych może zakończyć marzenia o Kryształowej Kuli swoim rywalkom, na czele ze startującą na ojczystej ziemi Jaelin Kauf. Z kolei do męskich zmagań powraca Mikaël Kingsbury. Po urazie doznanym na treningu przed inauguracją sezonu w Ruce jego szanse na jedenasty triumf w klasyfikacji zmalały – do zdobycia pozostało jedynie 300 punktów, a prowadzący ex aequo Ludvig Fjällström i Ikuma Horishima mają ich już 172.

CZWARTEK – 4 LUTEGO 2021

21:50 Puchar Świata, Deer Valley, USA: JAZDA PO MULDACH 
*(05 lutego o 07:07  w Polsat Sport News HD, o 10:00 w Eurosporcie 2 HD)
Eurosport Player
Komentarz w Polsacie Sport News: Grzegorz Jędrzejewski

PIĄTEK – 5 LUTEGO 2021

20:30 Puchar Świata, Deer Valley, USA: JAZDA PO MULDACH PODWÓJNYCH
*(06 lutego o 09:50 w Eurosporcie 2 HD)

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

22:30 Puchar Świata, Deer Valley, USA: SKOKI AKROBATYCZNE
*(06 lutego o 08:30 w Eurosporcie 2 HD)

About Wojciech Nowakowski