Puchar Świata w Niżnym Tagile na antenach TVP i Eurosportu

To już trzeci przystanek na drodze skoczków w sezonie 2019/2020. Po zawodach w Wiśle i Ruce przyszedł czas na wizytę w Rosji, a konkretnie w Niżnym Tagile. Przed nami weekend ze skokami narciarskimi.  Wisła i Ruka nie były przyjazne dla […]

To już trzeci przystanek na drodze skoczków w sezonie 2019/2020. Po zawodach w Wiśle i Ruce przyszedł czas na wizytę w Rosji, a konkretnie w Niżnym Tagile. Przed nami weekend ze skokami narciarskimi. 

Wisła i Ruka nie były przyjazne dla skoczków. Zarówno w Polsce, jak i w Finlandii pracę zawodnikom utrudniał silny wiatr. Inauguracja cyklu przebiegła zgodnie z planem, odbyły się dwa konkursy, jednak w Kuusamo organizatorzy zmuszeni byli do odwołania niedzielnych zmagań. Doszło do rzadko spotykanej w skokach sytuacji. Walter Hofer o decyzji jury poinformował jeszcze przed planowaną godziną rozpoczęcia konkursu. Zazwyczaj skoki były przekładane kilkukrotnie i dopiero po dłuższym czasie widzieliśmy charakterystyczny gest Austriaka informujący o anulowaniu zawodów.

Sobotnie zawody nie były zbyt udane dla polskich skoczków. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem trenowanym przez Michala Dolezala był Dawid Kubacki, który ukończył zmagania na dwunastej pozycji. Trzynasty był Piotr Żyła, szesnasty Kamil Stoch, a osiemnasty Maciej Kot. W sobotę doszło też do interesującej sytuacji. Po pierwszej serii zdyskwalifikowani zostali dwaj Norwegowie – Robert Johansson i Johan Andre Forfang. Obaj znajdowali się na czele rywalizacji. Po drugiej serii, kiedy już byliśmy pewni, że na podium znaleźli się Peter Prevc i po raz pierwszy w karierze Marius Lindvik, sędziowie na czele z Seppem Gratzerem poinformowali o zdyskwalifikowaniu obydwu tych skoczków. Problemem okazały się nogawki, które przepuszczały zbyt małą ilość powietrza. Czy to oznacza, że w tym roku nie będzie żadnej pobłażliwości dla czołówki?

Pomimo dyskwalifikacji trzech Norwegów, kontrolę pomyślnie przeszedł Daniel Andre Tande, który wygrywając drugi konkurs z rzędu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Możemy w tej chwili przypomnieć słowa Michala Dolezala, który przed sezonem w rozmowie z portalem sport.pl stwierdził, że Norwegowie w sytuacji dyskwalifikacji dwóch skoczków, ale wygranej trzeciego, będą zadowoleni. Trener Norwegów Alexander Stoeckl słynie z dużego eksperymentowania w obszarze kombinezonów. To nie pierwszy raz, kiedy o Norwegach jest głośno z powodu strojów.

PIĄTEK – 6 GRUDNIA 2019

14:55 Puchar Świata, Niżny Tagił, Rosja: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:25 Puchar Świata, Niżny Tagił, Rosja: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:45 Puchar Świata, Niżny Tagił, Rosja: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 7 GRUDNIA 2019

15:05 Puchar Świata, Niżny Tagił, Rosja: STUDIO 
*(od 15:15 również w TVP 1 HD, od 15:20 także w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio w TVP: Maciej Kurzajewski – Piotr Majchrzak, Bartłomiej Kłusek
Reporterzy w TVP: Sebastian Parfjanowicz, Sebastian Szczęsny

15:30 Puchar Świata, Niżny Tagił, RosjaKONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDTVP Sport HDsport.tvp.plEurosport PlayerIpla
Komentarz w Eurosporcie 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek


NIEDZIELA – 8 GRUDNIA 2019

14:00 Puchar Świata, Niżny Tagił, RosjaSTUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:15 Puchar Świata, Niżny Tagił, RosjaKWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:05 Puchar Świata, Niżny Tagił, RosjaSTUDIO 
*(od 15:15 również w TVP 1 HD, od 15:20 także w Eurosport 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:30 
Puchar Świata, Niżny Tagił, Rosja: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDTVP Sport HDsport.tvp.plEurosport PlayerIpla

17:15 Puchar Świata, Niżny Tagił, RosjaSTUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk