Puchar Świata w Rasnovie na antenach TVP Sport i TVP 1

W najbliższy weekend skoczkowie po raz drugi w tym sezonie i jednocześnie ostatni, rywalizować będą na obiekcie normalnym. Po zmaganiach w Predazzo, tym razem areną nieco krótszych skoków będzie skocznia w rumuńskim Rasnovie.  Będą to bardzo krótkie skoki, ponieważ rozmiar […]

W najbliższy weekend skoczkowie po raz drugi w tym sezonie i jednocześnie ostatni, rywalizować będą na obiekcie normalnym. Po zmaganiach w Predazzo, tym razem areną nieco krótszych skoków będzie skocznia w rumuńskim Rasnovie. 

Będą to bardzo krótkie skoki, ponieważ rozmiar obiektu w Rasnovie to zaledwie 97. metrów. Rumuni bardzo długo  przygotowywali się do historycznego Pucharu Świata w ich kraju. Bardzo szczycili się, że to właśnie u nich rozegrany zostanie tysięczny konkurs w historii Pucharu Świata. Ten odbędzie się jednak dopiero w Lahti. Wszystko przez to, że odwołane zostały konkursy w Ruce i Willingen. Rumunii nie chcieli jednak przyjąć takiej informacji do wiadomości. Twierdzili, że nie ma to znaczenia, a konkurs numer 1000. i tak odbędzie się u nich. Dziennikarz skijumping.pl – Adam Bucholz napisał nawet wiadomość w tej sprawie do organizatorów rumuńskiego przystanku Pucharu Świata. Po jakimś czasie z plakatów reklamujących zawody zniknął numer 1000. Wygląda na to, że Rumunii w końcu pogodzili się z tym, że ich pierwszy weekend z Pucharem Świata nie będzie okraszony tak podniosłym wydarzeniem.

Do Rumunii polscy skoczkowie podobnie jak wcześniej do Austrii, udadzą się w siedmioosobowym składzie. Nastąpiła jednak jedna zamiana. Za Andrzeja Stękałę do kadry powołany został Paweł Wąsek, który w ubiegły weekend zajął miejsce na podium Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Do Rasnova nie przyjedzie też kilku zawodników z innych reprezentacji. Na liście startowej zabraknie m.in. Simona Ammanna, który ma za sobą nieudany weekend z lotami narciarskimi. Halvor Egner Granerud zastąpi z kolei Roberta Johanssona w składzie Norwegów. W nieco innym zestawieniu w Rumunii pojawią się również Słoweńcy. Dobrze spisujący się na skoczniach mamucich Timi Zajc, Domen Prevc i Anze Semenic będą mieli tydzień przerwy od startów na najwyższym poziomie. Zamiast nich zobaczymy Cene Prevca i Roka Justina, czyli skoczków, którzy w czasie ostatniego weekendu startowali w Pucharze Kontynentalnym. Na skoczni Trambulina Valea Carbunarii nie wystąpią także czołowi skoczkowie japońscy. Sztab szkoleniowy reprezentacji Japonii zdecydował, że od startów w Pucharze Świata odpoczną Yukiya Sato, Daiki Ito oraz Ryoyu Kobayashi. Absencja tego ostatniego oznacza, że będzie miał on już małe szanse na walkę o Kryształową Kulę. Kobayashi jest aktualnie trzeci w klasyfikacji generalnej i do liderującego Stefana Krafta traci 228. punktów. Tuż za Japończykiem w tabeli znajduje się Dawid Kubacki. Polak zgromadził 985. punktów.

Kwalifikacje i konkursy w Rasnovie pokaże wyłącznie Telewizja Polska. Począwszy od czwartkowych kwalifikacji, wszystkie serie punktowane będą transmitowane na antenie TVP Sport. Rywalizację będzie można śledzić również w TVP 1. Zawody skomentują Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek i Mateusz Leleń.

CZWARTEK – 20 LUTEGO 2020

10:15 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: STUDIO 
sport.tvp.pl
Studio: Maciej Jabłoński – Piotr Majchrzak, Apoloniusz Tajner
Reporterzy: Filip Czyszanowski, Marcin Rams


12:15 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: KWALIFIKACJE 
sport.tvp.pl
Komentarz: Stanisław Snopek – Mateusz Leleń

13:30 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: STUDIO 
sport.tvp.pl
Studio: Maciej Jabłoński – Piotr Majchrzak, Apoloniusz Tajner
Reporterzy: Filip Czyszanowski, Marcin Rams


PIĄTEK – 21 LUTEGO 2020

13:05 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: STUDIO 
*(od 13:45 również w TVP 1 HD)
sport.tvp.pl
Studio: Maciej Jabłoński – Mateusz Leleń, Piotr Majchrzak, Apoloniusz Tajner
Reporterzy: Filip Czyszanowski, Marcin Rams


14:00 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: KONKURS INDYWIDUALNY 
sport.tvp.pl
Komentarz: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek

15:50 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: STUDIO 
sport.tvp.pl
Studio: Maciej Jabłoński – Mateusz Leleń, Piotr Majchrzak, Apoloniusz Tajner
Reporterzy: Filip Czyszanowski, Marcin Rams


SOBOTA – 22 LUTEGO 2020

12:00 Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: STUDIO 
*(od 12:35 również w TVP 1 HD)
sport.tvp.pl

12:45 
Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: KONKURS INDYWIDUALNY 
sport.tvp.pl

14:35 
Puchar Świata, Rasnov, Rumunia: STUDIO 
sport.tvp.pl

 

About Michał Winiarczyk