Puchar Świata w short tracku w TVP Sport

Kolejnym przystankiem w cyklu Pucharu Świata jest Szanghaj. Transmisja w TVP Sport. Po zawodach w Ameryce Północnej, cały cykl przenosi się do Azji. W USA z bardzo dobrej strony pokazała się Jiyoo Kim.  Koreanka zwyciężyła na dystansie 100 metrów. Jej przykładem […]

Kolejnym przystankiem w cyklu Pucharu Świata jest Szanghaj. Transmisja w TVP Sport.

Po zawodach w Ameryce Północnej, cały cykl przenosi się do Azji. W USA z bardzo dobrej strony pokazała się Jiyoo Kim.  Koreanka zwyciężyła na dystansie 100 metrów. Jej przykładem podążyła Minjeong Choi która na dystansie 1500 metrów wyprzedziła Marianne St-Gelais, oraz Marie-Eve Drolet.

Kibice gospodarzy na dobry wynik liczą w męskiej sztafecie. Chińska sztafeta zwyciężyła w Salt Lake City, deklasując sztafety Holandii, i Kazachstanu. Nadzieje na podium wiązane są także z Wu Dajing. Drugie miejsce reprezentanta Chin w Calgary stawia go w gronie faworytów w sobotnich zawodach.

Wśród naszych reprezentantów największe nadzieje wiązane są ze sztafetą kobiet. Nasze reprezentantki wynikiem 4:17,644 ustanowiły rekord Polski podczas zawodów  w Salt Lake City. Na zawodach w USA bardzo dobrze indywidualnie spisała się też Magdalena Warakomska. Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła trzynaste miejsce na dystansie 1000 metrów.