Puchar Świata w skeletonie i bobslejach na antenie TVP Sport.

Po ubiegłotygodniowej inauguracji Pucharu Świata w skeletonie i bobslejach specjaliści w tych dwóch dyscyplinach sportu przenoszą się do Kanady, gdzie rywalizować będą na torze lodowym w Calgary, który gościł zmagania olimpijskie w roku 1988. Finałowe ślizgi obserwować będzie można za […]

Po ubiegłotygodniowej inauguracji Pucharu Świata w skeletonie i bobslejach specjaliści w tych dwóch dyscyplinach sportu przenoszą się do Kanady, gdzie rywalizować będą na torze lodowym w Calgary, który gościł zmagania olimpijskie w roku 1988. Finałowe ślizgi obserwować będzie można za pośrednictwem TVP Sport.

SKELETON

Tradycyjnie faworytem w rywalizacji panów będzie Łotysz Martins Dukurs, który jest niepokonany w Pucharze Świata już od siedmiu konkursów. Zawodnik ten na swoim koncie ma pięć kryształowych kul z rzędu. Tym samym brak złotego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi łotewskiego skeletonisty był dla sympatyków tej dyscypliny niemałą niespodzianką. Czy jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii powetuje sobie to niepowodzenie kolejnym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej? Jesteśmy dopiero u progu sezonu, widać jednak że młodszy z braci Dukursów będzie w nim równie groźny jak zwykle. Niejako w cieniu brata pozostaje Tomass Dukurs, który również niejednokrotnie meldował się na podium. Tydzień temu mogliśmy być blisko sensacji w wykonaniu młodego Koreańczyka Sungbina Yun, który pierwotnie po pierwszym przejeździe znajdował się na czwartym miejscu. Został on jednak zdyskwalifikowany za przekroczenie normy czasu na starcie (zawodnicy mają na rozpoczęcie ślizgu minutę). Nie mniej pokazuje to, że Koreańczycy,którzy jak dotąd w skeletonie nie błyszczeli  przygotowują się już do Igrzysk w Pyeongchang. W rywalizacji kobiet ze względu zdrowotnych zabraknie zwyciężczyni pierwszej edycji Pucharu Świata Brytyjki Lizzie Yarnold. Pod jej nieobecność jesteśmy ciekawi startów przyszłym gwiazd kobiecego skeletonu. Szczególną uwagę zwrócić należy na zaledwie dwudziestoletnią Kanadyjkę Elizabeth Vathje, która w Lake Placid była druga. 

BOBSLEJE

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi panie nie zadebiutowały w konkurencji czwórek tydzień temu, w Lake Placid. Zarówno Kanadyjka Kaillie Humphries i Amerykanka Elena Meyers Taylor postanowiły, że po raz pierwszy wystąpią w zawodach Pucharu Świata wspólnie z mężczyznami właśnie w Calgary. W zimowej formule 1 przypomnieli o sobie Niemcy. Zwycięstwo w dwójkach (pod przewodnictwem Francesco Friedricha) i czwórkach (Maximilian Arndt) przypadły niemiecki drużynom. Po raz kolejny dać o sobie dali Łotysze. Załogi kierowane przez Oskarsa Melbardisa zajęły drugie miejsce w dwójkach i trzecie w czwórkach. Nieco poniżej oczekiwań spisał się podwójny zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu za ubiegły sezon Amerykanin Steven Holcomb, który dwukrotnie był szósty. Zastąpił go, jednak Nick Cunningham, który był trzeci w dwójkach. Godnego następce w postaci Aleksandra Kasjanowa ma również Rosjanin Aleksandr Zubkow, który zakończył karierę na wskutek pobicia. Kasjanow na inauguracje był drugi w czwórkach. Na swoim domowym torze w Lake Placid w dwójkach kobiet ze znakomitej strony pokazały się Amerykanki, które zajęły trzy czołowe miejsca. Oczywiście najlepsza z nich była wspomniana już Meyers Taylor, jednak zapewne w Kanadzie Amerykankom odgryźć się ma zamiar m.in mistrzyni olimpijska Humphries.

PIĄTEK – 19 GRUDNIA 2014

22:20 Puchar Świata, Calgary, Kanada: Skeleton –  II PRZEJAZD KOBIET  na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:10 
Puchar Świata, Calgary, Kanada: Skeleton –  II PRZEJAZD MĘŻCZYZN  na żywo

TVP Sport HDsport.tvp.pl 

SOBOTA – 20 GRUDNIA 2014

11:25 Puchar Świata, Calgary, Kanada: bobsleje –  DWÓJKI MĘŻCZYZN premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl

20:30 Puchar Świata, Calgary, Kanada: bobsleje – Dwójki Kobiet: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

21:40 Puchar Świata, Calgary, Kanad: bobsleje – Czwórki : I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:15 Puchar Świata, Calgary, Kanada: bobsleje –  Czwórki: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Bartosz Mierzwa