Puchar Świata w skicrossie w Eurosporcie i Polsacie Sport News

Miesiąc po alpejskiej inauguracji w grudniu rywalizacja w ski crossie powraca na areny Pucharu Świata. Zawody w Idre Fjäll pokażą Eurosport i Polsat Sport News. Dla szwedzkiego ośrodka zawody będą pierwszymi po przejęciu organizacji mistrzostw świata w tej konkurencji. Zaplanowane […]

Miesiąc po alpejskiej inauguracji w grudniu rywalizacja w ski crossie powraca na areny Pucharu Świata. Zawody w Idre Fjäll pokażą Eurosport i Polsat Sport News.

Dla szwedzkiego ośrodka zawody będą pierwszymi po przejęciu organizacji mistrzostw świata w tej konkurencji. Zaplanowane pierwotnie w chińskim Zhangjiakou mistrzostwa freestyle’owców i snowboardzistów w większości przeniesiono do Calgary, natomiast rywalizacja w skicrossie oraz jego snowboardowym odpowiedniku odbędzie się za trzy tygodnie właśnie w Idre Fjäll.

Zawody Pucharu Świata w Szwecji rozpoczną się w środę nowatorskim, sprinterskim formatem – wyścig odbędzie się jedynie na 600-metrowej ostatniej prostej trasy, na której zawodnicy rywalizować będą w weekend. Gospodarze liczą na powtórkę wyniku z Arosy, gdzie zwycięstwa odnieśli David Mobärg, Viktor Andersson i Alexandra Edebo. Tej ostatniej zabraknie na własnym terenie, podobnie jak ubiegłorocznej triumfatorki, Sandry Naeslund – obie leczą kontuzje.

Pozycji liderów klasyfikacji skicrossowej bronić będą Fanny Smith i Reece Howden, jednak i szwajcarska, i kanadyjska kadra ma jeszcze kilkoro zawdoników, którzy będą chcieli włączyć się do walki o Kryształową Kulę. Ryan Regez, Joos Berry i Alex Fiva już w tym sezonie sprawili, że nad podium zawisła kwadratowa flaga z krzyżem, natomiast mistrzyni olimpijskiej z Soczi Marielle Thompson z pewnością nie zadowala pozycja wiceliderki klasyfikacji generalnej.

ŚRODA – 20 STYCZNIA 2021

12:50 Puchar Świata, Idre, Szwecja: SKICROSS 

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

12:50 Puchar Świata, Idre, Szwecja: SKICROSS 
*(o 19:00 w Eurosporcie 2, o 23:00 w Polsacie Sport News)

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

11:50 Puchar Świata, Idre, Szwecja: SKICROSS 
*(o 19:00 w Eurosporcie 2, 25 stycznia o9:07 w Polsacie Sport News)

About Wojciech Nowakowski