Puchar Świata w Titisee-Neustadt na antenach TVP i Eurosportu

W kalendarzu skoczków narciarskich przyszła pora na zaznaczenie kolejnego miasta. Tym razem zawody odbędą się w Titisee-Neustadt. Oby tylko dopisała pogoda. To właśnie warunki atmosferyczne stwarzały najwięcej problemów organizatorom w minionych latach. Nie inaczej jest niestety w tym roku. Jeszcze […]

W kalendarzu skoczków narciarskich przyszła pora na zaznaczenie kolejnego miasta. Tym razem zawody odbędą się w Titisee-Neustadt. Oby tylko dopisała pogoda.

To właśnie warunki atmosferyczne stwarzały najwięcej problemów organizatorom w minionych latach. Nie inaczej jest niestety w tym roku. Jeszcze kilka dni temu nie było pewności, czy skoczkowie zameldują się w Niemczech. Wysokie temperatury, a co za tym idzie brak możliwości wyprodukowania odpowiedniej ilości śniegu, nie pozwalały włodarzom obiektu na spokojny sen. Ostatecznie jednak FIS po oględzinach obiektu dał zielone światło organizatorom niemieckich zmagań. W sobotę i niedzielę będziemy świadkami dwóch konkursów indywidualnych. Emocje powinny zacząć się już w kwalifikacjach, bo te również będą istotne. Ich wyniki będą zaliczane do klasyfikacji nowego turnieju –  Titisee Neustadt Five.

Skocznia Hochfirstschanze w kalendarzu Pucharu Świata po raz pierwszy pojawiła się w 2001 roku. Wówczas w zawodach triumfowali Adam Małysz i Sven Hannawald. Dla Orła z Wisły nie było to jedyne zwycięstwo na tym obiekcie. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli odniósł tam najwięcej zwycięstw – wygrywał trzykrotnie. Oprócz wspomnianego 2001 roku, dwukrotnie w 2007 roku. Świadkami ostatniego polskiego zwycięstwa byliśmy w 2013 roku, kiedy to najlepszy okazał się Kamil Stoch. Oficjalnym rekordzistą Hochfirstschanze jest Domen Prevc, który w 2016 roku wylądował tam na 148 metrze. Poprzedni najlepszy wynik dzierżyli wspólnie Adam Małysz i Sven Hannawald. Obydwaj osiągnęli 145 metrów.

Weekend z Pucharem Świata będziemy mogli śledzić na antenach TVP Sport, TVP 1 i Eurosportu 1. Na antenach telewizji publicznej zobaczymy sobotnie i niedzielne zmagania. Eurosport będzie również transmitował piątkowe kwalifikacje. Zawody w TVP skomentują Przemysław Babiarz i Mateusz Leleń, natomiast w Eurosporcie usłyszymy Igora Błachuta i Marka Rudzińskiego.

PIĄTEK – 17 STYCZNIA 2020

17:25 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:55 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz: Igor Błachut, Marek Rudziński

19:15 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 18 STYCZNIA 2020

15:15 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
*(od 15:30 również w Eurosporcie 1 HD, od 15:50 także w TVP 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:00 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
17:45 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 19 STYCZNIA 2020

14:40 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
*(od 15:05 również w TVP 1 HD)
sport.tvp.pl

15:15 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
17:00 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk