Puchar Świata z Gangneung w TVP Sport

Po bardzo dobrym rezultacie Natalii Maliszewskiej przed tygodniem w Szanghaju, w biegu na 500 metrów, nasze apetyty na miejsca na podium naszych zawodników dość znacząco wzrosły. Czy i w ten weekend będziemy mieli powody do radości? Transmisja z obu dni […]

Po bardzo dobrym rezultacie Natalii Maliszewskiej przed tygodniem w Szanghaju, w biegu na 500 metrów, nasze apetyty na miejsca na podium naszych zawodników dość znacząco wzrosły. Czy i w ten weekend będziemy mieli powody do radości? Transmisja z obu dni rywalizacji na antenie TVP Sport, oraz na stronie sport.tvp.pl.

Przed tygodniem nasza reprezentantka okazała się gorsza jedynie od Elise Christie, oraz Arianny Fontany. Na innych dystansach wśród kobiet na 1500 metrów dominowała Shim Suk-hee, natomiast Choi Min-jeong nie miała sobie równych na dystansie jednego kilometra. Prawdopodobnie i w ten weekend wyżej wymienione zawodniczki będą nadały ton rywalizacji.

U mężczyzn na sprinterskim dystansie polskim kibicom zaimponował Bartosz Konopko. Szóste miejsce jest dobrym prognostykiem na kolejne zawody. Dystans 500 metrów miał jednak innego bohatera. Dajing Wu okazał się był najlepszym zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Widząc, w jaki sposób Chińczyk odnosi kolejne zwycięstwa, bardzo prawdopodobne jest to, że i w Korei będzie podobnie, zaś na 1000 metrów głównym faworytem weekendowych zawodów jest ubiegłotygodniowy triumfator, Węgier Shaoang Liu.

pasek2

SOBOTA – 17 GRUDNIA 2016

05:45 Puchar Świata, Gangneung, Korea Południowa: DZIEŃ 1 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Dębowski, Bogusław Solecki


NIEDZIELA – 18 GRUDNIA 2016

05:45 Puchar Świata, Gangneung, Korea Południowa: DZIEŃ 2 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Dębowski, Bogusław Solecki
pasek2

About Bartłomiej Rój